Podsumowanie 29. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

Cztery zwycięstwa gospodarzy, trzy gości i dwa remisy, to bilans 29. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

Podobnie jak w poprzedniej, tak i w tej kolejce strzelono 35 bramek, co daje średnią 3,88 gola na mecz. Czołowe zespoły wygrały swoje mecze, a na dole tabeli, z każdą, kolejną kolejką robi się coraz ciekawiej.

MIEDŹ II LEGNICA – GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 3:2
Bardzo cenne zwycięstwo legniczan, które pozwoliło im zwiększyć dystans nad strefą spadkową. Goście kończyli ten mecz w zdekompletowanym składzie, po czerwonej kartce z 72 minuty.

MKS KLUCZBORK – POLONIA BYTOM 2:4
MKS na chwilę się przebudził, odrabiając straty z 0:2 do 2:2. W drugiej połowie gole strzelał już tylko faworyt. Warto zwrócić uwagę na fatalną grę defensywną zespołu z Kluczborka w ostatnich trzech meczach, bowiem stracił on w nich aż 13. bramek.

POLONIA-STAL ŚWIDNICA – POLONIA NYSA 0:1
W meczu dwóch ostatnich w tabeli drużyn, długo zanosiło się na bezbramkowy remis. Ostatecznie, po golu z 81 min. z trzech punktów cieszyli się goście.

WARTA GORZÓW WLKP. – LECHIA ZIELONA GÓRA 1:1
W doliczonym czasie Warta zdołała wyrównać, zdobywając punkt, który być może okaże się punktem na wagę złota.

RUCH CHORZÓW – REKORD BIELSKO-BIAŁA 3:2
Rekord postawił się liderowi, jednak nie na tyle, by przerwać jego serię zwycięstw.

GÓRNIK II ZABRZE – ROW 1964 RYBNIK 4:2
Rezerwy Górnika po tym zwycięstwie poprawiły dosyć mocno swoją sytuację, a rybniczanie przegrywając ten mecz, swoją jeszcze bardziej skomplikowali.

LKS GOCZAŁKOWICE ZDRÓJ – STAL BRZEG 1:1
W meczu spokojnych już zespołów, nastąpił podział punktów, choć bliżej zwycięstwa w tym starciu byli brzeżanie.

PIAST ŻMIGRÓD – ZAGŁĘBIE II LUBIN 0:2
Po trzech remisach w Żmigrodzie czekano na pierwsze zwycięstwo pod wodzą nowego trenera, a stało się wręcz odwrotnie, mimo tego, że Piast przez 25 minut grał w liczebnej przewadze (czerwona kartka).

ŚLĘZA WROCŁAW – FOTO-HIGIENA GAĆ 5:1