Podsumowanie 31. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

W 31. kolejce rozgrywek III ligi (grupa 3), gospodarze wygrali cztery mecze, goście trzy, a dwa zakończyły się remisami.

Polonia Bytom przypieczętowała swój awans do II ligi (gratulujemy). Wiemy już na pewno, że III ligę będą musiały opuścić cztery zespoły, a z wielkim prawdopodobieństwem, a niemal pewnością, zdegradowanych ostanie aż pięć. Dopóki jednak matematyka mówi inaczej, oficjalnie nikomu nie zabieramy jeszcze złudzeń na uniknięcie degradacji, choć praktycznie szanse trzech ostatnich drużyn w tabeli są zerowe. W 31 .kolejce strzelono 32 bramki, co daje średnią 3,55 gola na mecz.

REKORD BIELSKO-BIAŁA – RAKÓW II CZĘSTOCHOWA 3:3
Gdy po 7. minutach Rekord prowadził 2:0, nikt chyba nie myślał, że w tym meczu ratować będzie choćby punkt i udało się to gospodarzom uczynić w doliczonym już czasie.

ODRA WODZISŁAW Śl. – MIEDŹ II LEGNICA 2:4
W meczu praktycznie zdegradowanych już zespołów, lepsi okazali się goście, którzy dzięki temu zwycięstwu opuścili ostatnią pozycję w tabeli.

PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE – STILON GORZÓW WLKP. 3:0
Pniówek mógł wygrać jeszcze wyżej, gdyby w końcówce wykorzystał rzut karny. Wynik tego meczu sprawia, że gospodarze mogą już myśleć o wakacjach, a Stilon jeszcze trochę pożyje w niepewności.

LKS GOCZAŁKOWICE-ZDRÓJ – STAL BRZEG 3:1
LKS wygrał po raz piąty z rzędu, a sytuacja brzeskiej Stali po tej porażce jest niemal krytyczna. Gospodarze w tym starciu, przy stanie 1:0 nie strzelili karnego.

GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – GÓRNIK II ZABRZE 1:2
Wynik ustalony został już w 31 minucie. Minutę później piłkarz Górnika wyleciał z boiska po czerwonej kartce, a grający przez godzinę w liczebnej przewadze gospodarzem, nie potrafili tego wykorzystać.

CARINA GUBIN – LECHIA ZIELONA GÓRA 3:1
W jakże prestiżowych lubuskich derbach górą była Carina i to ta właśnie drużyna jest bliska tego, by być najlepszą ze wszystkich w tym regionie.

POLONIA NYSA – POLONIA BYTOM 0:0
Zanim rozpoczął się mecz w Bytomiu, lider wiedział, że już, że do przypieczętowania awansu wystarczy zdobycie punktu i tak też się stało. Polonia Nysa do tego starcia przystąpiła z nowym trenerem, i choć wydawać by się mogło, że remis z liderem to sukces, to tak naprawdę tylko jeden zdobyty punkt może pogrążyć beniaminka.

CHROBRY II GŁOGÓW – MKS KLUCZBORK 1:2
Pierwsza połowa dla gości, którzy strzelili w niej obydwa gole. W drugiej, mimo, że od 67 minuty grali w liczebnej przewadze (czerwona karta) dali dojść do głosu miejscowym, którym udało się jednak tylko zmniejszyć rozmiary porażki.

WARTA GORZÓW WLKP. – ŚLĘZA WROCŁAW 2:1