Podsumowanie 38. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

Cztery zwycięstwa gospodarzy, cztery gości i jeden remis, to bilans ostatniej kolejki rozgrywek III ligi (grupy 3) w sezonie 2020/21.

Niezłą skuteczność zaprezentowali na zakończenie sezonu piłkarze trzecioligowych zespołów, strzelając 35. bramek, co daje średnią 3,88 gola na mecz.

MIEDŹ II LEGNICA – PIAST ŻMIGRÓD 0:3
Piast efektownie przypieczętował zachowanie miejsca w III lidze na kolejny sezon.

FOTO-HIGIENA GAĆ – POLONIA-STAL ŚWIDNICA 2:3
W meczu spadkowiczów lepsza Polonia, która dzięki temu zwycięstwu nie zakończyła sezonu na ostatnim miejscu. Świdniczanie nie mogą jednak być zadowoleniu z faktu, że po tym spotkaniu ilość goli straconych przez nich, przekroczyła setkę.

STAL BRZEG – POLONIA BYTOM 3:2
Mimo, że Polonia prowadziła już 2:0, to gospodarze potrafili odwrócić losy tej potyczki, a komplet zdobytych punktów zapewnił im miejsce w górnej połówce tabeli. Zawsze to coś.

POLONIA NYSA – REKORD BIELSKO-BIAŁA 1:2
Do 90 minuty pachniało kolejnym w ostatnich tygodniach remisem Polonii z wyżej notowanym rywalem, lecz właśnie w tej ostatnie minucie faworyt zdołał strzelić zwycięskiego gola.

ROW 1964 RYBNIK – LECHIA ZIELONA GÓRA 2:2
Po czterech z rzędu porażkach, ROW pożegnał się z III ligą przerywając tę smutną serię.

GÓRNIK II ZABRZE – RUCH CHORZÓW 2:1
Ruch od pewnego czasu świętuje awans, stąd ostatnie wyniki nie powinny nikogo dziwić.

PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE – MKS KLUCZBORK 5:2
Wynik doskonale oddaje to, jak w rundzie rewanżowej spisywały się te zespoły.

LKS GOCZAŁKOWICE ZDRÓJ – WARTA GORZÓW 3:0
Potwierdzenie faktu, że w zakończonym sezonie LKS był zdecydowanie najlepszym spośród beniaminków.

GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – ŚLĘZA WROCŁAW 0:2