Porażka Ślęzy w Legnicy

W meczu 22. kolejki III ligi (gr.3 ) Ślęza Wrocław przegrała w Legnicy z rezerwami miejscowej Miedzi 0:2.

Z chęcią podtrzymania dobrej passy po zwycięskiej potyczce z Zagłębiem II Lubin jechali na spotkanie z ekipą Miedzi II Legnica piłkarze wrocławskiej Ślęzy.

W pierwszych minutach tego pojedynku przybyli na niego kibice nie oglądali sytuacji podbramkowych. Oba zespoły skupiły się raczej na wzajemnym badaniu sił i grze w środku pola. Gorąco w polu karnym gospodarzy zrobiło się w 12. minucie. Hubert Muszyński zagrał piłkę w szesnastkę miejscowych do nadbiegającego Mateusza Kluzka, ale mocny strzał naszego zawodnika świetnie obronił golkiper Miedzi II Jan Szpaderski. Dziesięć minut później po rzucie rożnym wykonywanym przez Kluzka Maciej Tomaszewski posłał futbolówkę nad poprzeczką. W 25. minucie piłka po strzale Mateusza Zatwarnickiego wylądowała w bramce Ślęzy. Prowadzący to spotkanie arbiter gola jednak nie uznał odgwizdując chwilę wcześniej pozycję spaloną jednego z graczy Miedzi. Wrocławianie nie chcieli być dłużni i w kolejnych fragmentach pierwszej połowy tworzyli sobie sytuacje do strzelenia bramki. Mieli je dwukrotnie Szymon Lewkot, debiutujący dziś w barwach Ślęzy Piotr Kotyla i Hubert Muszyński. Pierwsza połowa zakończyła się jednak bezbramkowym remisem.

Chociaż pierwszy strzał po zmianie stron oddali wrocławianie (niecelna próba Kotyli) to już w 48. minucie z objęcia prowadzenia cieszyli się miejscowi. Wówczas to strzałem z linii pola karnego Przemysław Porębski wyprowadził drużynę prowadzoną przez trenera Radosława Bellę na prowadzenie. Stracona bramka podcięła skrzydła naszej ekipie. Nasi piłkarze przez długie minuty nie stwarzali zagrożenia pod bramką Szpaderskiego. W 60. minucie Tomasz Żyliński po indywidualnej akcji prawą stroną boiska wrzucił piłkę w pole karne Ślęzy i gdyby nie ofiarna interwencja Marcina Wdowiaka rywale cieszyliby się ze zdobycia drugiego gola w tym meczu. W 73. minucie mieliśmy rzut wolny z około 25. metrów. Piłkę ustawił sobie Adrian Niewiadomski, uderzył ją mocno w swoim stylu, ale na posterunku był dobrze dysponowany dziś Szpaderski. Niestety kwadrans później po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Rafał Adamski strzałem głową podwyższył wynik i było wiadomo, że o jakiekolwiek punkty w tym spotkaniu będzie Ślęzie bardzo ciężko. Jeszcze w doliczonym czasie gry szansę na kontaktową bramkę dla wrocławian miał Kornel Traczyk, ale nie wykorzystał jej i mecz ten zakończył się ostatecznie wynikiem 2:0 dla rezerw Miedzi.

Miedź II Legnica – Ślęza Wrocław 2:0 (0:0)

1:0 Porębski 48′,

2:0 Adamski 87′

Miedź II Legnica: Szpaderski – Przygocki, Ławniczak, Bartłomiejczak, Sutor, Lewandowski, Porębski, Śliwiński (82′ Poręba), Żyliński, Zatwarnicki (64′ Chukwudi), Adamski

Rezerwa: Łobodziński

Ślęza Wrocław: Palmowski – Repski, Kotyla (71′ Skórnica), Lewkot (46′ Stempin), Traczyk, Kluzek (82′ Niemienionek), Wdowiak, Olejniczak, Niewiadomski, Muszyński, Tomaszewski (62′ Berkowicz)

Rezerwa: Bohdanowicz (kontuzja), Molski

Żółte kartki: Przygocki , Lewandowski – Muszyński

Sędziował: Mariusz Maćko oraz Jarosław Gałązka, Dawid Kuźmiak (wszyscy KS Żary)