Pucharowa środa czyli Ślęza kontra Chojniczanka

W środę (22 września) o godz.16 w Centrum Piłkarskim Ślęza Wrocław – Kłokoczyce, rozegrany zostanie mecz I rundy rozgrywek Fortuna Puchar Polski, pomiędzy Ślęzą Wrocław i Chojniczanką 1930 Chojnice.

 
Drugi sezon z rzędu Ślęza rywalizować będzie w centralnych rozgrywkach pucharowych. Przed rokiem żółto-czerwoni pokazali się w nich z bardzo dobrej strony, eliminując w I rundzie Wigry Suwałki (2:1), a w II rundzie, choć przegrali z Górnikiem Łęczna 0:2, stoczyli z ówczesnym pierwszoligowcem, wyrównany bój.

Los sprawił, że rywalem Ślęzy w nowej odsłonie pucharowej rywalizacji będzie drugoligowa Chojniczanka 1930 Chojnice. Klub ten został założony w roku, który wpisany jest w jego oficjalną nazwę. Przez długie lata Chojniczanka rywalizowała na szczeblach lokalnych, a szerszej rzeszy kibiców dała się poznać w roku 2011, gdy awansowała do II ligi. Po trzech sezonach spędzonych na tym poziomie rozgrywkowym, klub z Chojnic przeskoczył na kolejny szczebel, i przez siedem kolejnych sezonów rywalizował na zapleczu ekstraklasy. Dwa razy MKS kończył te rozgrywki na 5. miejscu, a w najlepszym swoim sezonie był o krok od awansu na najwyższy poziom rozgrywkowy, zajmując 3. miejsce ze stratą zaledwie 2 pkt do Zagłębia Sosnowiec. Pierwszoligowe szeregi Chojniczanka opuściła po sezonie 2019/20, by w kolejnych rozgrywkach być bardzo blisko powrotu na ten szczebel rozgrywkowy, bowiem MKS zakończył sezon na 3. miejscu, gwarantującym temu klubowi rolę gospodarza w dwustopniowych barażach. Awansować się jednak nie udało, bo już w pierwszym barażowym meczu, Chojniczanka przegrała 0:1 ze Skrą Częstochowa i marzenia o powrocie do I ligi musiała odłożyć przynajmniej na rok.

Obecny sezon MKS rozpoczął znakomicie, zwyciężając w czterech z pięciu pierwszych spotkań. Ostatnio jednak Chojniczanka złapała małą zadyszkę, bowiem w kolejnych czterech starciach, dopisała na swoje konto tylko 3 pkt. Obecnie z dorobkiem 15 zdobytych punktów, klub z Chojnic zajmuje 4. miejsce w tabeli II ligi.

W kadrze Chojniczanki znajduje się spora grupa piłkarzy, mających za sobą występy w ekstraklasie, a są to – Adrian Rakowski (83 mecze), Łukasz Wolsztyński (79), Kamil Mazek (62), Damian Byrtek (52), Szymon Skrzypczak (40) i Tomasz Mikołajczyk (36). Trenerem zespołu jest Tomasz Kafarski, który przez ponad dwa lata był szkoleniowcem gdańskiej Lechii. Trener ten już raz odwiedził Wrocław, by zagrać przeciwko 1KS-owi. Miało to miejsce w lipcu 2015 r. prowadząc wówczas pierwszoligową Bytovię. W tamtym starciu Ślęza przegrała 0:1, a zagrał w tym meczu, obecny zawodnik Chojniczanki – Mateusz Klichowicz.

Sam fakt, że Chojniczanka jest czołowym zespołem II ligi, czyni ją faworytem środowej potyczki. Na naszych piłkarzach jednak to, że grają z drugoligowcem, czy też, że w jego składzie znajduje się wielu znanych piłkarzy, większego wrażenia nie czyni. Wrocławianie wiedzą, że są w stanie zagrać z zespołem z Chojnic jak równy z równym i spróbują sprawić niespodziankę. Czy uda się to im uczynić ? Tego nie wiemy, ale najlepiej przekonać się o tym samemu, zajmując miejsce na trybunach. Serdecznie zapraszamy.

Informacje dla kibiców :

Bilety dostępne tylko przed meczem w kasie na stadionie.
Wjazd na parking i wejście na stadion od ul. Zakrzowskiej
Dojazd MPK – autobusy linii 128, 130, 141 i 151 – przystanek Zakrzowska
autobusy linii D, N, 121, 131 – przystanek Rondo Lotników Polskich (trzeba przejść przez wiadukt)
Dojazd PKP – przystanek Wrocław Psie Pole (trzeba przejść przez wiadukt)
Gastronomia – Kawiarnia „Ślęzanka” w budynku klubowym, oraz Grill usytuowany przy trybunach.

Przypominamy również o obowiązującym wciąż reżimie sanitarnym, do którego przepisów prosimy się stosować.