Ślęza z Cariną zagra po raz 6.

Piątkowy mecz w Centrum Piłkarskim Ślęza Wrocław – Kłokoczyce będzie szóstą, ligową potyczką Ślęzy Wrocław i Cariny Gubin.

Pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami, odbył się 14 sierpnia 2021 roku we Wrocławiu, a wygrała w nim Ślęza 6:0. Na listę strzelców w tym spotkaniu wpisali się Robert Pisarczuk, Hubert Muszyński, Adam Samiec, Adrian Niewiadomski, Vinicius Matheus i Piotr Stępień.

Drugie starcie tych zespołów miało miejsce 12 marca 2022 roku w Gubinie i zakończyło się ono bezbramkowym remisem.

Kolejny mecz pomiędzy tymi drużynami odbył się 8 października 2022 roku w Gubinie. Jego wynik otworzył już w 5. minucie Przemysław Haraszkiewicz, lecz później strzelali już tylko wrocławianie – Maciej Tomaszewski, Mateusz Stempin i Vinicius, dzięki czemu Ślęza wygrała 3:1.

Zwycięstwem Ślęzy 2:0 zakończyło się następne starcie obu zespołów, które miało miejsce 13 maja 2023 roku we Wrocławiu. Gole w nim zdobyte zostały w drugiej połowie. Na jej początku piłkę w bramce umieścił Afonso, a w samej końcówce wynik ustalił Vinicius.

30 września 2023 roku, w Gubinie doszło do ostatniego jak dotąd spotkania Ślęzy z Cariną. Wrocławianie wygrali w nim pewnie 4:1, po dwóch golach Roberta Pisarczuka i po jednym Kamila Olka i Afonso. Autorem honorowego trafienia dla miejscowych był Mateusz Szela.

Bilans : 4 zwycięstwa Ślęzy i 1 remis. Bramki 15:2 na korzyść Ślęzy.