Ślęza z Unią Turza Śląska zagra po raz trzeci

Ślęza z Unia po raz pierwszy spotkały się ze sobą w minionym sezonie. W tabeli wyżej uplasowali się wrocławianie, ale bilans bezpośrednich meczów korzystniejszy jest dla klubu z Turzy Śląskiej.

W inaugurującym sezon 2016/2017 meczu, który odbył się 31 lipca 2016 r. w Turzy Ślaskiej do przerwy nic nie zapowiadało, że żółto-czerwoni doznają wysokiej porażki. Tymczasem właśnie w przerwie na stadionem przeszła nawałnica, przez co odpoczynek piłkarzy trwał prawie pół godziny, a po wznowieniu gry na grząskiej murawie zdecydowanie lepiej czuli się gospodarze, którzy po dwóch golach Dawida Hanzela i jednym Bartłomieja Sikorskiego wygrali 3:0.

Rewanż rozegrano 18 marca 2017 r. w Oławie. Mimo okazji jakie mieli piłkarze obydwu zespołów, żadnemu z nich nie udało się umieścić piłki w siatce i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.