Ślęza z Unią zagra po raz 6.

Sobotni mecz pomiędzy Ślęzą Wrocław i Unią Turza Śląska, będzie szóstą, ligową potyczką tych zespołów.

W inaugurującym sezon 2016/2017 meczu, który odbył się 31 lipca 2016 r. w Turzy Ślaskiej do przerwy nic nie zapowiadało, że żółto-czerwoni doznają wysokiej porażki. Tymczasem właśnie w przerwie na stadionem przeszła nawałnica, przez co odpoczynek piłkarzy trwał prawie pół godziny, a po wznowieniu gry na grząskiej murawie zdecydowanie lepiej czuli się gospodarze, którzy po dwóch golach Dawida Hanzela i jednym Bartłomieja Sikorskiego wygrali 3:0.

Rewanż rozegrano 18 marca 2017 r. w Oławie. Mimo okazji jakie mieli piłkarze obydwu zespołów, żadnemu z nich nie udało się umieścić piłki w siatce i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Następne starcie obu ekip miało miejsce 30 września 2017 roku Na Niskich Łąkach. Ślęza pierwszy znalazła w nim sposób na Unię, wygrywając 3:0 po golach strzelonych w drugiej połowie przez – Macieja Firleja, Jakuba Jakóbczyka i Mateusza Kluzka.

Kolejne spotkanie tych zespołów odbyło się 6 maja 2018 roku w Turzy Śląskiej. Po bramkach strzelonych Marcina Wdowiaka i Macieja Matusika, żółto-czerwoni zwyciężyli 2:0.

Po kilku latach przerwy, Ślęza ponownie zmierzyła się z Unią 14 października 2023 roku we Wrocławiu. Mecz ten zakończył się nieoczekiwanym rezultatem, bo porażką Ślęzy aż 0:4. Gole dla gości strzelili Killian Benvindo 2 oraz Natan Wysiński i Sławomir Musiolik.

Bilans – 2 zwycięstwa Ślęzy, 2 Unii i 1 remis. Bramki 5:7.