Ślęza zagra z raczej pewnym przyszłym trzecioligowcem

Kolejnym przeciwnikiem Ślęzy Wrocław w meczu sparingowym będzie Polonia Nysa.

 

 

W czerwcu 2019 roku obowiązki szkoleniowca Polonii Nysa powierzono doskonale znanemu na Dolnym Śląsku trenerowi Arkadiuszowi Batorowi, który też jeszcze całkiem niedawno przez kilka miesięcy współpracował z 1KS-em. Celem, jaki przedstawił mu zarząd klubu, było zbudowanie zespołu, który włączy się do rywalizacji o awans do III ligi. Z tego zadania trener Bator i jego podopieczni, wywiązują się jak do tej pory znakomicie, bowiem po rundzie jesiennej Polonia jest zdecydowanym liderem w tabeli IV ligi opolskiej z kompletem zwycięstw na koncie.

Patrząc na kadrę Polonii wydaje się być ona bardzo zbilansowana. Nie brakuje w nich piłkarzy z doświadczeniem zdobytym na wyższych poziomach rozgrywkowych. Najbardziej znanym z nich jest Adam Setla, który ma w swoim CV symboliczną minutę w ekstraklasie, gdy był zawodnikiem Ruchu Chorzów. W tym klubie, a także w MKS-ie Kluczbork grał także w I lidze, a reprezentował też drugoligowe zespoły Odry Opole, Nadwiślana Góra, Gwardii Koszalin i GKS-u Bełchatów. Po boiskach wyższych klas rozgrywkowych biegali też wcześniej Rafał Bobiński i Marcin Ściański. W zespole nie brakuje też młodych piłkarzy, którzy futbolową edukację pobierali w takich klubach jak Górnik Zabrze i Ruch Chorzów. W Nysie grają też dwaj zawodnicy z Afryki, a mianowicie Ble Dro Narcisse (WKS) i Nurudeen Oladoja (Nigeria).

Piłkarzem Polonii który jest nam najbardziej znany jest jednak Kacper Fedorowicz. Przypomnijmy, że „Fedor” w sezonie 2014/15 rozegrał 29. spotkań w barwach Ślęzy i strzelił w nich 3. bramki. Krótki epizod z zespołem juniorów 1KS-u odnotował też Alan Majerski.

Polonia Nysa całkiem nieźle prezentowała się w dotąd rozegranych sparingach. Co prawda w pierwszym z nich wysoko, bo 1:5 przegrała w Bytomiu ze swoją imienniczką, ale potem było już lepiej. W Kluczborku z MKS-em, Polonia przegrała 2:3, w Brzegu bezbramkowo zremisowała ze Stalą, wygrała 4:2 w Świdnicy z Polonią-Stalą i pokonała 5:1 Unię Bardo.

Dla Ślęzy będzie to już 6. mecz sparingowy w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Do rozpoczęcia rozgrywek pozostało jeszcze trochę czasu, więc znów możemy spodziewać się, że trener Grzegorz Kowalski będzie trochę eksperymentował ze składem. Z drugiej strony to spotkanie dla zawodników testowanych będzie jednym z ostatnich, w których będą oni mięli okazję przekonać sztab szkoleniowy 1KS-u do swoich umiejętności, a co za tym idzie, by dołączyli już na stałe do zespołu Ślęzy.

Spotkanie będzie zamknięte i nie będzie dostępne dla kibiców.