Co słychać u naszych rywali (5)

Powoli trzecioligowcy odkrywają karty i informują o zmianach w swoich kadrach.

 

Zaczynamy tradycyjnie od II ligi, bo od tych rozgrywek uzależniony jest termin inauguracji nowego sezonu w III lidze (1 lub 8 sierpnia). Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek Górnik Polkowice i Skra Częstochowa zajmują bezpieczne miejsca (7 i 9), ale przewaga tych zespołów nad strefą spadkową wciąż jest niewielka (odpowiednio 3 i 2 pkt.).

Opolski Związek Piłki Nożnej poinformował, że w nowym sezonie o kolejności miejsc w tabeli, w pierwszym rzędzie decydować będzie różnica bramek, a nie jak wcześniej było, bilans bezpośrednich meczów.

Polonia Bytom wydała komunikat o wygaśnięciu kontraktów Macieja Wierzbickiego, Jakuba Czajkowskiego i Łukasza Krakowczyka.

Do kadry rezerw Górnika Zabrze po wypożyczeniach powrócili – Jakub Dyląg, Partyk Joachim (Gwarek Tarnowskie Góry), Bartosz Gałaszkiewicz, Miłosz Ćwielong (Drama Zbrosławice), Adam Stryjskiewicz (Odra Miasteczko Śl.), Krystian Imiela (Unia Turza Śl.), Szymon Buszka (Slavia Ruda Śl.) i Dominiik Pisarek). Z kolei do swoich klubów po okresie wypożyczenia do Górnika II powrócili – Kajetan Kunka (Rozwój Katowice) i Wojciech Kobylarczyk (Warta Biała Tatrzańska).

Piast Żmigród poinformował, że w nowym sezonie w tym zespole nie zagrają już – Mikołaj Juchacz, Michał Koźlik, Florian Pfertzel, Carl Stewart, Mateusz Bieniek, Alan Wojtaszek i Kacper Czapran.

Puchary

Finał okręgu wałbrzyskiego : Śnieżnik Domaszków (A klasa) – Polonia-Stal Świdnica 1:7

Półfinał okręgu legnickiego : Pogoń Góra (kl. okręgowa) – Zagłębie II Lubin 0:5

Półfinał okręgu wrocławskiego : Foto-Higiena Gać – Śląsk II Wrocław 1:4

Wyniki rozegranych w minionym tygodniu meczów sparingowych

Odra Wodzisław (IV liga) – Ruch Chorzów 2:2
MKS Kluczbork – Ruch Zdzieszowice (IV liga) 3:0
Ruch Radzionków (IV liga) – Gwarek Tarnowskie Góry 1:1
Flota Świnoujście (III liga) – Warta Gorzów Wlkp. 1:0
Orzeł Ząbkowice Śl. (IV liga) – Polonia Nysa 3:0
Polonia Nysa – Bielawianka Bielawa (IV liga) 6:1