W sobotę Plon, a w niedzielę Moto-Jelcz

W sobotę i niedzielę (17/18 października) swoje ligowe mecze rozegrają dwa żeńskie zespoły Ślęzy Wrocław.

 
Grać będą też juniorki, ale o tym napiszemy na stronie naszej Akademii.

8. kolejka III Ligi Kobiet (grupa 3)

ŚLĘZA WROCŁAW – PLON BŁOTNICA STRZELECKA sobota godz.14:30 Centrum Piłkarskie Ślęzy Wrocław – Kłokoczyce

Po jakże udanym wyjazdowym meczu w Gorzowie, a następnie po zdobyciu Regionalnego Pucharu Polski, nastroje w naszym zespole uległy zdecydowanej poprawie. Bardzo byśmy chcieli, aby takie towarzyszyły nam też po sobotnim meczu z Plonem.
Plon Błotnica Strzelecka pierwszy raz do ligowych rozgrywek przystąpił w sezonie 2015/16. W rozgrywkach sezonu 2017/18 zajął 1. miejsce w III lidze opolskiej i wywalczył awans do ligi II. W niej Plon występował przez dwa sezony. W ostatnim, skróconym, zajął wysokie 6. miejsce, ale w wyniku reformy został zdegradowany do ligi III.
W bieżących rozgrywkach zespół z Błotnicy Strzeleckiej gra w przysłowiową kratkę, przeplatając dobre mecze z gorszymi. Ich bilans to 3. zwycięstwa, 3. porażki i 1. remis, co przekłada się na 10. zdobytych punktów i 6 miejsce w tabeli (tuż przed Ślęzą, która ma punkt mniej)
Przyglądając się składowi Plonu z ostatniego, przegranego 0:2 meczu z KKS-em Zabrze, możemy stwierdzić, że jak na realia kobiecego futbolu, jest to drużyna już doświadczona. W tym ostatnim meczu zagrała tylko jedna juniorka i to w niewielkim wymiarze czasowym.
Patrząc na grę Ślęzy w ostatnich meczach, śmiało możemy powiedzieć, że nasz zespół stać jest na odniesienie zwycięstwa, a co za tym idzie, przeskoczenie najbliższego przeciwnika w tabeli. Nie tylko zresztą jego, bo ewentualna wygrana pozwoli na awans na miejsce 5. Bardzo byśmy chcieli, by tak też się stało.

Sędziuje – Woźniak

4. kolejka IV Dolnośląskiej Ligi Kobiet

ŚLĘZA II WROCŁAW – MOTO-JELCZ OŁAWA niedziela godz.17:30 Centrum Piłkarskie Ślęzy Wrocław – Kłokoczyce

Zarówno Ślęza II jak i Moto-Jelcz rozegrały dotąd po 4. spotkania. Zdecydowanie więcej, bo 9 pkt zdobyła Ślęza. Moto-Jelcz jak do tej pory po dwa razy zremisował i przegrał. Warto jednak zaznaczyć, że obydwa remisy miały miejsce w starciach z zespołami zaliczanymi do faworytów czwartoligowych rozgrywek, a mianowicie z Chrobrym Głogów i UKS-em Bierutów. Świadczyć to może, że w oławskiej drużynie drzemie spory potencjał i o zwycięstwo nad nią łatwo nie będzie.
Jak zwykle w przypadku naszej drugiej drużyny, zagadką pozostaje jej choćby przypuszczalny skład. Mimo, że rozegrała ona dotąd zaledwie 4. mecze, to już na boisku zdążyły zaprezentować się aż 32 piłkarki. Tak to zresztą miało wyglądać, bo po to powstał zespół rezerw, by można w nim było dać pograć tym dziewczynom, które grają mniej w pierwszej drużynom, a także nastolatkom z zespołów juniorek i trampkarek, by miały one możliwość nabycia doświadczeń w dorosłym futbolu.
Bez względu na to jakim w jakim składzie zagra Ślęza II liczymy, że poradzi sobie z Moto-Jelczem i podtrzyma pasę zwycięstw.

Sędziuje – Dominika Wyleżoł

Niestety, jak wszyscy doskonale wiedzą, decyzją rządu mecze i inne wydarzenia sportowe odbywać się będą bez udziału publiczności, stąd z głębokim żalem nie możemy na spotkania naszych piłkarek zaprosić kibiców. Prosimy jednak o trzymanie kciuków za zespoły Ślęzy Wrocław.