Sparing, a raczej trening strzelecki Ślęzy

W sparingowym meczu rozegranym w Kondratowicach Ślęza Wrocław pokonała czwartoligową Unię Bardo 8:0.

Wydawać się mogło, że Unia Bardo, jakby nie było aktualny wicemistrz IV ligi, będzie wymagającym rywalem dla Ślęzy, w ostatnim przed startem rozgrywek ligowych meczu sparingowym. Nic takiego nie miało jednak miejsca. Obserwując to spotkanie można było odnieść wrażenie, że oba zespoły dzieli nie różnica jednej, jak jest w rzeczywistości, a co najmniej kilku klas rozgrywkowych. Była to bardzo jednostronna potyczka, w której wrocławianie zdobyli osiem goli, i zmarnowali co najmniej tyle samo doskonałych sytuacji do zdobycia kolejnych. Unia w praktyce stworzyła tylko jedno zagrożenie, które zażegnał wybijając piłkę z pustej bramki Tobiasz Jarczak.

Na tle ambitnego, ale nie ma co też ukrywać, słabego dziś przeciwnika, trudno ocenić aktualną dyspozycję żółto-czerwonych. Jaka jest ona w rzeczywistości dowiemy się dopiero za tydzień, po pierwszym ligowym starciu do jakiego dojdzie w Brzegu.

Mecz rozegrano w trzech tercjach po 35. minut każda.

ŚLĘZA WROCŁAW – UNIA BARDO  8:0 (2:0, 4:0, 2:0)
8:0 testowany II 99′

Ślęza – I tercja – Idziorek, Łątka, Wdowiak, Jarczak, Molski, Bohdanowicz, Niewiadomski, Mańkowski, Kluzek, Traczyk, testowany I.
II tercja – Idziorek, Jarczak, testowany I, testowany II, testowany III, testowany IV, testowany V, testowany VI, testowany VII, Firlej, Jakóbczyk.
III tercja – testowany VIII, Łątka, Wdowiak, Niewiadomski, testowany II, Traczyk (84’Molski), testowany VI, testowany VF, testowany IV (84’Mańkowski), testowany III, Firlej (84’Jakóbczyk).