Trzecioligowa inauguracja sezonu – Ślęza kontra Górnik II

W sobotę (6 sierpnia) o godz.17 w Centrum Piłkarskim Ślęza Wrocław – Kłokoczyce, rozegrany zostanie mecz 1. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3), pomiędzy Ślęzą Wrocław i Górnikiem II Zabrze.

 

Szybko upłynęła przerwa pomiędzy zakończeniem poprzedniego sezonu, a startem nowych rozgrywek. Czasu na przygotowania nie było zbyt wiele, a ten czas był jakże potrzebny zespołowi Ślęzy, który do ligowych zmagań przystąpi z jakże przebudowaną, a przede wszystkim odmłodzoną kadrą.

W inauguracyjnym meczu żółto-czerwoni podejmować będą rezerwy Górnika Zabrze. czyli zespół, z którym Ślęza rywalizuje na trzecioligowym froncie od sezonu 2016/17, czyli od momentu reorganizacji rozgrywek. Nie jest to wygodny rywal dla żółto-czerwonych, choć bilans dotychczasowych spotkań jest korzystniejszy dla 1KS-u (5 zwycięstw, 2remisy i cztery porażki). Ten brak wygody wynika głównie z tego, że praktycznie zawsze drużyna z Zabrza grała w mocno odmiennym składzie i trudno było choć w jakimś stopniu prognozować, jakim zagra w kolejnym. W Zabrzu często praktyką było też spuszczanie do rezerw piłkarzy z pierwszej drużyny, stąd we wcześniejszych meczach wrocławianie grali lm.in. przeciwko takim zawodnikom jak Ołeksandr Szeweluchin, Łukasz Wolsztyński, Dawid Plizga i Grzegorz Kasprzik.

Podobnie jak wśród zawodników, w zespole Górnika II Zabrze często dochodzi do rotacji na stanowisku trenera. W zeszłym sezonie był to Piotr Gierczak, a teraz drużynę prowadzi Arkadiusz Przybyła.

W okresie przygotowawczym rezerwy Górnika dobrze prezentowały się w meczach sparingowych, wygrywając większość z nich. Choć wyniki tych meczów nie są do końca miarodajne, to jednak można po nich wnioskować, że drużyna jest dobrze przygotowana do nowego sezonu.

O ile skład rezerw Górnika zawsze jest niewiadomą, tak też przed pierwszym meczem zagadką jest, jakich piłkarzy do gry desygnuje trener Grzegorz Kowalski. Możemy spodziewać się, a nawet być pewni, że wśród desygnowanych do gry zawodników, będą też debiutanci. Możemy też być pewni, że mimo wielu zmian kadrowych w porównaniu z poprzednim sezonie, Ślęza będzie zawsze grać o zwycięstwo i o takie zagra też w inauguracyjnym spotkaniu, na które serdecznie zapraszamy kibiców.