Wakacyjna forma juniorów

W rozegranym na Pawłowicach meczu sparingowym juniorów Ślęza Wrocław przegrała z FC Wrocław Academy 1:3.

W pierwszej połowie inicjatywa należała do FC Wrocław Academy i zakończyła się ona zasłużonym prowadzeniem tego zespołu 1:0. W grze naszej drużyny dominował chaos, co mogło być związane z faktem, że na boisku przebywało aż 6. testowanych zawodników. Ślęza też miała swoje okazje bramkowe, a najlepszych z nich nie wykorzystali Kamil Eliasz i Adrian Wierzbicki.

W drugiej połowie gra się wyrównała. Żółto-czerwoni zdecydowanie częściej zagrażali bramce rywali, a po bramce Pawła Arciszewskiego doprowadzili do wyrównania. Strzelec tego gola był piłkarzem najbardziej aktywnym pod bramką przeciwnika, ale nie zdołał wykorzystać sytuacji sam na sam, i uderzył też w poprzeczkę. Kilka sytuacji zmarnował też Damian Sawczyn. Dwie gole, i to za każdym razem z rzutów karnych(jeden z nich był bardzo kontrowersyjny) zdobyła Akademia i to ona w tym meczu, w którym piłkarze obydwu ekip zaprezentowali wakacyjną jeszcze formę, ostatecznie wygrała.

FC WROCŁAW ACADEMY – ŚLĘZA WROCŁAW  3:1 (1:0)
1:0  ?  32’
1:1 Arciszewski 61’
2:1  ? (karny) 68’
3:1  ? (karny) 84’

Ślęza I połowa – testowany 1(31’Palmowski), Bortniak, Eliasz, Wierzbicki, Cieśla i testowany 2 (10’Krzysiak), testowany 3, testowany 4, testowany 5, testowany 6.
II połowa – Palmowski (61’testowany 7), Siódmak, Krzysiak, Balcerzak, Lasota, Tomasiuk, Cyrkiel, Świstak (80’Wierzbicki), Arciszewski, Sawczyn, Wierzbicki (68’Eliasz)