II Liga Kobiet – Koniec pięknej serii zwycięstw

W meczu 4. kolejki rozgrywek II Ligi Kobiet, Ślęza Wrocław przegrała z AZS UJ II Kraków 0:2.

Prędzej czy później, taki mecz jak dziś, musiał przytrafić się naszym piłkarkom. Po 17-stu ligowych zwycięstwach z rzędu (ostatnia porażka 03.10.2021), ta piękna seria została przerwana. Sięgając jeszcze głębiej w czasie, była to pierwsza porażka 1KS-u na własnym boisku od 4 października 2020 roku. Coś się skończyło, ale też nie zamierzamy z tego powodu drzeć szat. Po dzisiejszej porażce, trzeba po prostu szybko się podnieść i szukać punktów w kolejnych meczach.

Spotkanie z rezerwami AZS UJ Kraków (w składzie których nie zabrakło zawodniczek z pierwszej drużyny), od początku nie układało się po myśli naszej drużyny. Gra najnormalniej w świecie, wrocławiankom się nie kleiła. Być może mecz ten wyglądał by inaczej, gdyby AZS już w 12 min. nie objął prowadzenia, po dość kuriozalnym trafieniu. Zuzanna Maronde wykonywała bowiem rzut wolny z bocznej strefy boiska i w praktyce wrzucała piłkę a nie strzelał. Tymczasem przeleciała ona obok wszystkich znajdujących się na jej drodze zawodniczek i wylądowała w siatce. Ledwo gra została wznowiona od środka, a Ślęza otrzymała kolejny cios, w postaci gola strzelonego przez Julie Mordel. Od tego momentu krakowianki praktycznie tylko pilnowały wyniku, a wrocławianki, grając atakiem pozycyjnym nie potrafiły stworzyć większych zagrożeń. W tej części meczu wartym odnotowania był tylko strzał Natalii Krawczyk, z którym poradziła sobie Martyna Michalska.

W drugiej połowie Ślęza posiadał optyczną przewagę, lecz nie miało to przełożenia na wynik. Strzałów było co prawda więcej, lecz po żadnym z nich nie mieliśmy okazji by się cieszyć. AZS też w tej odsłonie nie atakował często, bo tego robić nie musiał. jak się potem okazało, wynik ustalony już w 13 min. okazał się być wynikiem końcowym.

ŚLĘZA WROCŁAW – AZS UJ II KRAKÓW 0:2 (0:2)

0:1 Maronde 12′
0:2 Mordel 13′

Ślęza – Niedzielska, Adamiec, Szewczyk, Podkowa, Krawczyk, Gruchała (57’Tyza, 76’Ciesielska), Larska (57’Zygadlik), Gaber, Walczak (76’Wróbel), Olbińska, Brzozowska (31’Kuta)
rezerwa – Skużybut, Janik
AZS – Michalska, Karp, Wietecha, Marszałek (46’Kwarciak), Mordel, Porosło (57’Wachowska), Bińkowska (57’Solawa), Dyśkowska (66’Radwańska), Pawlica (87’Kopczewska), Malinowska, Maronde