IV liga kobiet – Ślęza II przegrała z Płomieniem

W rozegranym w Krośnicach meczu 5. kolejki rozgrywek IV Ligi Kobiet, Ślęza II Wrocław przegrała z miejscowym Płomieniem 2:3.

Trener Sylwia Chyżewska – Spodziewając się ciężkiego meczu w Krośnicach wydaje mi się, że miałyśmy inne aspekty na myśli. Strzelona bramka w 10 minucie spotkania nie wiedzieć dlaczego nie podziałała na Nas pozytywnie. Po minucie tracimy bramkę na 1:1 po będzie Dominiki Drucks, a za moment przeciwnik ma rzut karny którego nie wykorzystuję (zawodniczka Krośnic uderza ponad bramka). To podziałało na dziewczyny jak kubeł zimnej wody czego efektem była bramka Natalii Zacharz po bardzo dobrej akcji całego zespołu. Niestety na drugą połowę nie wchodzimy z szatni…. (przynajmniej takie sprawiamy wrażenie). Ułatwiamy grę przeciwnikowi. Pierwsze 15 min zdecydowana przewaga zespołu gospodarzy którą kreujemy sami poprzez brak pressingu, wiele niedokładności, braku decyzji i pomysły na grę, a wreszcie bardzo wolna gra jest przyczyną drugiego rzutu karnego (ponownie niewykorzystana szansa gospodarzy). Świetną interwencja Wiktorii Gazdy(!) ratuje Nasz zespół przed utratą bramki lecz w tym przypadku nie był to impuls dla naszego zespołu, a jeszcze większe oddanie pola gry przeciwnikowi, czego efektem jest stracona druga bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. Trzecia i jedyna bramka zdobyta przez zespół z Krośnic po akcji zespołowej i dograniu piłki w pole karne, gdzie z interwencją nie zdążyła Nasza bramkarka i wynik na tablicy 3:2.
Zagrałyśmy dziś w bardzo okrojonym zestawieniu co zmusiło Mnie do ustawienia zawodniczek na pozycjach odbiegających od ich nominalnych. Zdecydowanie zabrakło jednego silnego ogniwa w środku pola. Wszystkie dziewczyny należy pochwalić za walkę w pierwszej połowie i przebudzeniu w drugiej części gry.
Najlepszą zawodniczką w Naszym zespole była dziś Wiktoria Gąsiorek, która zagrała pewnie w obronie, kreując także bardzo dobre akcje ofensywne. Brak zgrania miedzy dziewczynami ofensywnymi także dziś bardzo wpłynęła na obraz gry i wynik końcowy. Mecz bardzo wyrównany, ilość sytuacji bramkowych bardzo zbliżona. Oba zespoły zagrały dobre otwarte spotkanie. Gratulacje zespołowi z Krośnic przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę i życzę powodzenia w następnych meczach.

PŁOMIEŃ KROŚNICE – ŚLĘZA II WROCŁAW 3:2 (1:2)