III liga kobiet – W Sosnowcu górą wzmocnione rezerwy Czarnych

W rozegranym w Sosnowcu meczu 6. kolejki rozgrywek III ligi kobiet (gr.3), Ślęza Wrocław przegrała z zespołem miejscowych Czarnych II 0:6.

Zgodnie z naszymi przewidywaniami, rezerwy Czarnych zagrały dziś mocno wzmocnione piłkarkami z pierwszego zespołu. Żeby nie być gołosłownym, przedstawmy fakty, że dziś w zespole gospodarzy znalazło się sześć zawodniczek z meczowej osiemnastki Mistrza Polski, który wczoraj rywalizował z Medykiem Konin, a cztery z tych zawodniczek w tymże meczu zagrały.

Trener Arkadiusz Domaszewicz – Przegrywając mecz 0:6, a do przerwy 0:5, nie można nazwać go dobrym, jednak jako drużyna dzisiaj byliśmy przygotowani na grę Sosnowca i w tym aspekcie zagraliśmy naprawdę dobrze uniemożliwiając im grę w ataku pozycyjnym. Paradoksalnie to zespół Czarnych oddał nam piłkę, pozwolił budować grę i z tego korzystał . Pierwsze trzy bramki tracimy po indywidualnych błędach technicznych i kontrach przeciwnika. Jeśli ktoś zakłada, że mecz może się nie ułożyć, to ten był takim przykładem, którego nawet największy pesymista by nie założył. Mentalnie byliśmy gotowi na różne scenariusze i nie poddaliśmy się do ostatniej minuty za co dziewczynom dziękuje, bo ciężko się walczy jak nie jest to Twój dzień i nic nie wychodzi. Gratulujemy zwycięstwa drużynie dzisiaj lepszej, a my wracamy pokornie do pracy, bo jeszcze nam dużo brakuje do poziomu zawodniczek ekstraligi czy reprezentantek Polski do lat 19.

CZARNI II SOSNOWIEC – ŚLĘZA WROCŁAW 6:0 (5:0)

Ślęza – Malinowska, Adamiec, Szewczyk, Podkowa (76’Zygadlik), Żurawska, Gruchała (46’Kucharska), Tyza (59’Gaber), Walczak, Olbińska (59’Stępień), Słota (46’Kaczor), Kruk (83’Wypych)