Podsumowanie 1. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

W 1. kolejce rozgrywek III ligi (grupa 3) padło kilka zaskakujących rezultatów. Kibice zobaczyli 28. bramek, a sędziowie aż czterokrotnie sięgali po czerwone kartki.

FALUBAZ ZIELONA GÓRA – RUCH ZDZIESZOWICE 1:0
Niespodzianka w Zielonej Górze. Faworyzowany Ruch przeważał w pierwszej połowie, ale w drugiej wyraźnie spoczął na laurach. Wykorzystali to gospodarze zdobywając w 84 min. gola na wagę 3 pkt. Drużyna ze Zdzieszowic nie zdołała odwrócić już losów spotkania, mimo, że w końcowych minutach grała z przewagą jednego zawodnika.

SKRA CZĘSTOCHOWA – MIEDŹ II LEGNICA 4:0
Bardziej doświadczony zespół Skry wypunktował legnicką młodzież. Miedź od 75 min. po czerwonej kartce grała w osłabionym składzie, ale w tym momencie gospodarze prowadzili już 3:0.

GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE 1:1
Beniaminek objął prowadzenie już w 13 min. ale nie cieszył się z niego długo, bo już w 18 min. goście wyrównali. Wynik wydaje się być sprawiedliwy.

POLONIA GŁUBCZYCE – STAL BIELSKO-BIAŁA 1:2
Obie ekipy solidarnie wykorzystały rzuty karne i wszystko wskazywało na to, że spotkanie zakończy się podziałem punktów. Stało się jednak inaczej gdy w 90 min. goście zdobyli bramkę i uciszyli stadion w Głubczycach.

PIAST ŻMIGRÓD – GÓRNIK II ZABRZE 1:3
Nie tak wyobrażali sobie inauguracje rozgrywek kibice w Żmigrodzie. To Piast typowany był jako faworyt tej potyczki, a jednak komplet punktów pojechał do Zabrza.

ZAGŁĘBIE II LUBIN – LECHIA DZIERŻONIÓW 2:1
Już w 1 min. Lechia objęła prowadzenie. Zagłębie, które w tej potyczce zagrało wzmocnione „spadami” z ekstraklasy, miało jednak jeszcze dużo czasu by ten rezultat odwrócić i ten czas wykorzystało.

UNIA TURZA Śl. – KS POLKOWICE 1:3
Zasłużone zwycięstwo gości, którzy od 62 min. mieli ułatwione zadanie po czerwonej kartce piłkarza Unii.

STILON GORZÓW WLKP. – REKORD BIELSKO-BIAŁA 1:3
Po czwartoligowych wakacjach Stilon musi ponownie poznać realia panujące w III lidze.Mecz rozstrzygnął się praktycznie już do przerwy, na którą zespoły schodziły przy stanie 0:3.

STAL BRZEG – ŚLĘZA WROCŁAW 6:0