Podsumowanie 13. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

Trzy zwycięstwa gospodarzy, cztery gości i dwa remisy, to bilans 13. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3).

W meczu na szczycie lepszy Ruch Zdzieszowice, który jako pierwszy zespół potrafił w tym sezonie wygrać w Pawłowicach. . Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo odniósł ROW 1964 Rybnik. Rekord frekwencji w Chorzowie. 31. strzelonych bramek, co daje średnią 3,44 gola na mecz. W II lidze ze strefy spadkowej wydostała się Skra Częstochowa, co oznacza, że na ten moment naszą grupę III ligi opuścić by musiały 3. zespoły.

ZAGŁĘBIE II LUBIN – STAL BRZEG 1:1
Rezerwy Zagłębia wypuściły zwycięstwo z rak, tracą gola w 96 minucie, grając przy tym od 60 minuty w liczebnej przewadze (czerwona kartka). Lubinianie też nie dokończyli mecz w pełnym składzie, ale ich piłkarz czerwo zobaczył w ostatniej minucie doliczonego czasu. Końcowy rezultat nie poprawił kiepskiej sytuacji obu drużyn, a dla Stali był to trzeci z rzędu remis, a zarazem 10 z rzędu mecz bez zwycięstwa.

FOTO-HIGIENA GAĆ – GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 0:3
Końcowy wynik nie oddaje do końca przebiegu tego spotkania. Gospodarze mięli mnóstwo sytuacji, których nie potrafili zmienić na gole, za to Gwarek był tego dnia bardzo skuteczny.

PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE – RUCH ZDZIESZOWICE 0:2
Twierdza Pawłowice została zdobyta przez lidera, który w tym meczu był zespołem lepszym i wygrał zasłużenie.

LZS STAROWICE DOLNE – ROW 1964 RYBNIK 0:2
Po pięciu z rzędu porażkach ROW wreszcie wygrał, ale z kim miałby przełamać fatalną passę jeśli nie z zespołem, który w 13. meczach zdołał strzelić tylko 2. bramki.

REKORD BIELSKO-BIAŁA – MIEDŹ II LEGNICA 3:5
Szalony mecz w „Cygańskim lesie”. Wynik otworzyli miejscowi, ale do przerwy lepsi byli goście (1:3). W drugiej połowie strzelał już tylko Rekord i to aż czterokrotnie, a trzy z tych goli zdobyte zostały przez gospodarzy w końcowej fazie meczu.

MKS KLUCZBORK – GÓRNIK II ZABRZE 4:1
Bardzo dobry mecz odmienionego przez trenera Furlepę MKS-u i efektowne zwycięstwo na rezerwami Górnika. Zespół z Kluczborka, który jeszcze kilka tygodni wstecz znajdował się w strefie spadkowej, znacząco się już od niej oddalił.

RUCH CHORZÓW – POLONIA BYTOM 3:1
6800. widzów, czyli rekord frekwencji w grupie 3. rozgrywek III ligi. Gospodarze już w pierwszej połowie w praktyce zamknęli mecz, prowadząc 3:0 po 37. minutach.

LECHIA ZIELONA GÓRA – ŚLĄSK II WROCŁAW 2:3
Pierwsze dwa gole strzelili goście, kolejne dwa gospodarze, ale decydujący cios zadały rezerwy Śląska.

ŚLĘZA WROCŁAW – PIAST ŻMIGRÓD 0:0