Podsumowanie 19. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

Niekorzystna aura storpedowała 19. kolejkę rozgrywek III ligi (grupa 3), bowiem nie odbyły się aż trzy mecze. W pozostałych raz zwyciężyli gospodarze, raz goście i aż czterokrotnie odnotowano remisy.

Mimo porażki lider z Częstochowy pozostał na swojej pozycji. Stało się tak dlatego, że drugi z hitowych meczów tej kolejki, jaki miał się odbyć w Bytomiu, nie doszedł do skutku. W 6. meczach strzelono 20 bramek, co daje średnią 3,33 gola na spotkanie. Drużyny z dołu tabeli coraz bardziej muszą martwić się tym, co dzieje się w II lidze. Kolejne porażki rezerw Śląska i Zagłębia sprawiły, że te zespoły okupują dwa ostatnie miejsca w tabeli, co na ten moment oznaczałoby spadek aż 5. drużyn z III ligi.

MIEDŹ II LEGNICA – WARTA GORZÓW WLKP. 2:2
Rezerwy Miedzi same stawiają się w coraz trudniejszym położeniu. Gospodarze prowadzili do przerwy 2:0, a mimo to kompletu punktów nie zachowali.

POLONIA NYSA – PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE 1:1
Topnieje zdawać się mogło bezpieczna przewaga Polonii po rundzie jesiennej nad strefą spadkową. Beniaminek z Nysy zagrał pierwszy mecz w roli gospodarza w Grodkowie i tylko zremisował. Obie bramki w tym starciu strzelone zostały przed przerwą.

STILON GORZÓW WLKP. – CHROBRY II GŁOGÓW 1:2
Stilon potwierdza, że lepiej temu zespołowi gra się na wyjazdach niż na własnym boisku. Gorzowianie nie skorzystali z okazji by odskoczyć od strefy spadkowej, a dla Chrobrego, ten komplet punktów stanowi bardzo cenną zdobycz.

STAL BRZEG – GÓRNIK II ZABRZE 3:3
Stal uciekła spod topora, bo jeszcze do 78 min. przegrywała 1:3, a gola na wagę remisu strzeliła w 6 min. doliczonego czasu. Goście sami jednak ułatwili miejscowym zadaniem, bowiem jeden z nich musiał opuścić boisko z powodu czerwonej kartki (dwie żółte) już w 53 minucie.

ODRA WODZISŁAW ŚL. – LKS GOCZAŁKOWICE ZDRÓJ 2:2
Odra już po 14. minutach prowadziła 2:0, ale jeszcze przed przerwą LKS zdołał wyrównać. W drugiej połowie kibice goli już nie zobaczyli, przez co obie drużyny zachowały miano niepokonanych wiosną.