Podsumowanie 22. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

4. zwycięstwa gospodarzy, 2. gości i 3. remisy, to bilans 22. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

W 22. kolejce piłkarze nie zaimponowali formą strzelecką, zdobywają tylko 20. bramek (śr. 2,22). Status niepokonanych na własnym boisku zachowały zespoły Zagłębia II i Rekordu, a wciąż swego pierwszego, wyjazdowego zwycięstwa nie może doczekać się Agroplon. Niestety, znów skomplikowała się sytuacja w tabeli II ligi, przez co wirtualna strefa spadkowa w lidze III, ponownie obejmuje 5. ostatnich miejsc.

ZAGŁĘBIE II LUBIN – STAL BRZEG 0:0
Cenny punkt Stali na boisku wicelidera, po meczu w którym podział punktów można uznać za sprawiedliwe rozstrzygniecie.

REKORD BIELSKO-BIAŁA – AGROPLON GŁUSZYNA 4:1
Zgodnie z przewidywaniami, Rekord pewnie pokonał dryfujący do IV ligi Agroplon. Przez krótki czas pachniało jednak niespodzianką w tej potyczce, bowiem to goście otworzyli jej wynik.

PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE – RUCH RADZIONKÓW 0:1
Pierwsza porażka Pniówka w tym roku, po golu straconym już w doliczonym czasie. Dla beniaminka z Radzionkowa, to zwycięstwo sprawia, że jego kibice mogą spać o wiele spokojniej.

GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – RUCH ZDZIESZOWICE 2:0
Pewne zwycięstwo Gwarka, który obydwie bramki zdobył już w pierwszej połowie. Tymczasem w grze Ruchu, po doskonałym początku rundy rewanżowej, coś jakby się zacięło.

FOTO-HIGIENA GAĆ – PIAST ŻMIGRÓD 2:2
Po kilkunastu minutach niepokonani w tym roku gospodarze prowadzili już 2:0 i wydawało się, że pewnie sięgną po komplet punktów. Piast zdołał jednak odrobić straty, a gola na wagę dopiero drugiego punktu w tym roku, strzelił już po upływie regulaminowego czasu.

MKS KLUCZBORK – LECHIA DZIERŻONIÓW 1:0
Bramka w końcówce tego spotkania sprawiła, że komplet punktów pozostał w Kluczborku. MKS wiosną mocno powiększył już swoje punktowe konto i znacznie poprawił swoją sytuację, która z kolei dla Lechii jest już praktycznie beznadziejna, choć dopóki piłka w grze…

GÓRNIK II ZABRZE – WARTA GORZÓW WLKP. 1:1
Rezerwy Górnika znów potwierdziły, że nie lubią grać na dawnym obiekcie Sparty. Trudno bowiem cieszyć się z punktu z zespołem z dołu tabeli, na dodatek grając prawie całą drugą połowę (czerwona karta w 48 min.) w liczebnej przewadze.

STILON GORZÓW WLKP. – GÓRNIK POLKOWICE 0:3
Chyba doczekaliśmy się w końcu przebudzenia lidera, który już w pierwszej połowie rozprawił się ze Stilonem. Górnik po tym zwycięstwie powiększył przewagę w tabeli na Zagłębiem II do 6 pkt.

MIEDŹ II LEGNICA – ŚLĘZA WROCŁAW 2:0