Podsumowanie 27. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

4. zwycięstwa gospodarzy, 2. remisy i 3. zwycięstwa gości to bilans 27. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3).

Piłkarze III ligi poprawili skuteczność i w minionej kolejce zdobyli 26 (2,88 na mecz) bramek. O 2 pkt zmalała przewaga lidera, ale wciąż jest jeszcze ona bardzo bezpieczna. Z determinacją o pozostanie w III lidze rywalizują zespoły z dołu tabeli. Niestety spełnił się czarny scenariusz w rozgrywkach II ligi. Co prawda w teorii ROW,Ruch i Rozwój mają jeszcze szanse na utrzymanie, ale są to już tylko szanse matematyczne. W praktyce możemy za to już ogłosić, że grupę 3 rozgrywek III ligi, będzie musiało opuścić aż 6. zespołów, a strefa spadkowa obejmuje miejsca od 13. do 18.

STAL BRZEG – PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE 5:1
Stal Brzeg rozbiła znajdujący się w bardzo kiepskiej dyspozycji (1 pkt. w 6. ostatnich meczach) zespół Pniówka i dzięki temu na 4 pkt. odskoczyła od strefy spadkowej. Brzeżanie szybko ustawili sobie to spotkanie, bowiem już po 12. minutach prowadzili 2:0.

MIEDŹ II LEGNICA – MKS KLUCZBORK 0:1
Wynik tego meczu jest sporą niespodzianką, choć legniczanie notują wyraźną zniżkę formy, bowiem porażka z MKS-em, była ich trzecią z rzędu. Z kolei drużyna z Kluczborka odniosła zwycięstwo po wcześniejszych czterech porażkach, i dzięki niemu nie straciła kontaktu z zespołami znajdującymi się aktualnie na bezpiecznych pozycjach.

LECHIA DZIERŻONIÓW – WARTA GORZÓW WLKP. 2:1
Lechia opuściła ostatnie miejsce w tabeli. Wszystkie bramki w tym meczu zdobyte zostały w jego ostatnim kwadransie, kiedy Lechia grała już w dziesiątkę (czerwona kartka w 57. minucie). Mimo zwycięstwa, sytuacja dzierżoniowian wciąż jest bardzo trudna, bowiem do bezpiecznej strefy, ich dystans wynosi aż 10 pkt. W przypadku ostatniej teraz w tabeli Warty, jest tych punktów aż 12.

GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – GÓRNIK II ZABRZE 1:2
Rezerwy Górnika odniosły 10. wyjazdowe zwycięstwo. Można by się zatem zastanawiać, na którym miejscu byłby ten zespół, gdyby równie skutecznie grał u siebie (tylko 2. wygrane)

GÓRNIK POLKOWICE – PIAST ŻMIGRÓD 2:2
Działo się w Polkowicach, choć początkowe minuty nie wskazywały, że będzie to tak emocjonujące spotkanie. Lider bardzo szybko objął prowadzenie (7 min.), ale jeszcze przed przerwą, po czerwonej kartce, stracił pierwszego piłkarza. Mimo to w 78 min. Górnik podwyższył prowadzenie i wydawało się, że nic złego nie spotka go już w tej potyczce. Tymczasem w 86 min. wyleciał z boiska kolejny polkowiczanin, a Piast w ostatnich minutach wykorzystał bardzo duża przewagę liczebną i doprowadził do wyrównania.

RUCH ZDZIESZOWICE – FOTO-HIGIENA GAĆ 0:0
Foto-Higiena po dwóch porażkach z rzędu, zdobyła w Zdzieszowicach bardzo cenny punkt, który w końcowym rozrachunku, może okazać się punktem na wagę złota.

RUCH RADZIONKÓW – AGROPLON GŁUSZYNA 1:2
Można by mówić o niespodziance, gdyby nie fakt, że Ruch w ostatnich tygodniach gra fatalnie, a porażka z Agroplonem była jego piątą z kolei. Jeśli w Radzionkowie nie nastąpi szybkie przebudzenie, to pobyt Ruchu w III lidze zakończy się już po jednym sezonie.

ZAGŁĘBIE II LUBIN – STILON GORZÓW WLKP. 3:0
Zagłębie bez większych problemów wypunktowało Stilon, który coraz bardziej zbliża się do degradacji. Trudno jednak o optymizm związany z drużyną z Gorzowa, która nie dosyć, że przegrywa mecz za meczem, to traci w tych potyczkach bardzo dużo bramek (aż 11. w trzech ostatnich).

ŚLĘZA WROCŁAW – REKORD BIELSKO-BIAŁA 3:0