Podsumowanie 27. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

W 27. kolejce rozgrywek III ligi (grupa 3), żaden z meczów nie zakończył się wynikiem remisowym. Siedmiokrotnie wygrywali gospodarze, a dwa spotkania przyniosły zwycięstwo gościom.

W meczu na szczycie zwycięstwo odniosło Zagłębie II, przez co zespól ten jest już bardzo blisko uzyskania awansu. W roku 2022 goryczy porażki nie zaznały jeszcze tylko dwie drużyny, a prócz lidera jest to też Ślęza Wrocław. W 27 kolejce strzelono 27 bramek, co daje średnią 3 gole na mecz.

ZAGŁĘBIE II LUBIN – MIEDŹ II LEGNICA 2:1
Gol zdobyty przez Miedź w pierwszej połowie, dawał nadzieję na to, że rywalizacja o awans będzie jeszcze ciekawa. Po zmianie stron gole zdobywali już jednak tylko lubinianie, a dodatkowo goście musieli grać w dziesiątkę, po czerwonej kartce jaką jeden z legniczan ujrzał w 68 min. Tym samym Zagłębie II jest już na szerokiej autostradzie prowadzącej do II ligi.

GÓRNIK II ZABRZE – CARINA GUBIN 3:1
Górnik II tym zwycięstwem zapewnił sobie duży komfort przed końcową fazą sezonu, a dla Cariny porażka w Zabrzu oznacza, że zespół ten wciąż jeszcze będzie musiał rywalizować o ligowy byt.

REKORD BIELSKO-BIAŁA – ODRA WODZISŁAW ŚL. 3:0
Wydaje się, że Rekord kryzys ma już za sobą (7 pkt w trzech ostatnich meczach). Tymczasem pokaźny zapas punktów jaki miała Odra na strefą spadkową po jesieni, skurczył się do zaledwie 2.

LECHIA ZIELONA GÓRA – POLONIA BYTOM 1:2
Lechia szybko otworzyła wynik i długo prowadziła. Po zmianie stron skuteczniejsi już byli jednak bytomianie, którzy dowieźli korzystny wynik do końca, mimo że przez końcowe minuty grali w zdekompletowanym składzie (czerwona kartka).

STAL BRZEG – WARTA GORZÓW WLKP. 2:1
Dobrze grająca ostatnio Stal zatrzymała rewelację wiosny, bo taką do tej pory była Warta.

KARKONOSZE JELENIA GÓRA – LKS GOCZAŁKOWICE-ZDRÓJ 1:0
Jedyny gol w tym meczu przedłużył nadzieje jeleniogórzan na to, że nie wszystko jeszcze stracone. A LKS można by rzec, że spisuje się wciąż z wiosenną normą, czyli bardzo słabo. Warto dodać, że klub z Goczałkowic-Zdroju ostatni raz wygrał 14 listopada, a gorsza pod tym względem jest tylko Foto-Higiena.

MKS KLUCZBORK – PIAST ŻMIGRÓD 4:1
Trzecie z rzędu zwycięstwo MKS-u co prawda nie pozwoliło jeszcze temu zespołowi opuścić strefę spadkową, ale pozwoliło doścignąć pod względem punktów znajdującą się tuż nad kreską Lechię. Dobrze spisujący się ostatnio Piast, trochę ułatwił gospodarzom zdobycie kompletu punktów, po tym jak jeden z jego zawodników, w 67 minucie ujrzał czerwoną kartkę, a miało to miejsce przy rezultacie 1:1.

GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – FOTO-HIGIENA GAĆ 3:1
Po pięciu z rzędu porażkach Gwarek wreszcie wygrał, ale z kim miał się przełamać, jak nie z żegnającą się z III ligą Foto-Higieną, która w tym roku zdołała zdobyć tylko jeden punkt.

PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE – ŚLĘZA WROCŁAW 0:1