Podsumowanie 9. kolejki rozgrywek III ligi

Warunki atmosferyczne storpedowały 9. kolejkę rozgrywek III ligi (grupa 3), w której zamiast 9. odbyło się tylko 5. spotkań.

POLONIA GŁUBCZYCE – FALUBAZ ZIELONA GÓRA 1:5
Trochę zaskakujący rezultat, a zwłaszcza rozmiary zwycięstwa Falubazu. Wydawało się, że po zwycięstwie w Pawłowicach, Polonia pójdzie za ciosem. Tymczasem szybko została sprowadzona na ziemię. Gospodarzom nie pomogło też to, ze przez prawie pół godziny grali z liczebną przewagą.

STILON GORZÓW – PIAST ŻMIGRÓD 6:3
Kibice zobaczyli jednak ten mecz, bo kara nałożona na klub została póki co zawieszona. Do przerwy prowadzili goście (1:2), ale wystarczyło zaledwie 17 min. drugiej połowy by zostali rozstrzelani.

KS POLKOWICE – STAL BRZEG 3:2
Mecz na szczycie miał swoją dramaturgię. Goście twierdzą, że musieli grać przeciwko dwunastce rywali, bo tym dwunastym według nich zawodnikiem KS-u był arbiter. Brzeżanie mają duże pretensje o dwa rzuty karne podyktowane jeszcze przed przerwą. Dodatkowo już od 39 min. grali w dziesięciu po czerwonej kartce (drugą tego koloru otrzymali w ostatniej minucie). Polkowiczanie dzięki temu zwycięstwu zbliżyli się do lidera na różnicę zaledwie jednego punktu, a na swoim boisku nie stracili jeszcze punktów.

MIEDŹ II LEGNICA – GÓRNIK II ZABRZE 3:2
W meczu rezerw o jednego gola lepsze były te legnickie. Dzięki temu zwycięstwu Miedź II opuściła strefę spadkową.

ŚLĘZA WROCŁAW – RUCH ZDZIESZOWICE 3:2