Puchar Polski w Futsalu – Ślęza z awansem do kolejnej rundy

W meczu II rundy rozgrywek Pucharu Polski w Futsalu Kobiet, Ślęza Wrocław wygrała z Rolnikiem II B. Głogówek 7:2.

Nasz zespół do tego meczu przystąpił z maszu, nie mając za sobą choćby jednego treningu na hali. W niczym to nie przeszkodziło by pewnie i wysoko pokonać drugą drużynę Rolnika B. Głogówek i awansować do rundy III.

W porównaniu z meczem I rundy z Unią Opole, ten dzisiejszy był dla naszych piłkarek łatwiejszy. Przeważały one wyraźnie przez całe spotkanie i przy odrobinie lepszej skuteczności, mogły swój bilans bramkowy co najmniej podwoić. Już na samym początku dwukrotnie bez powodzenia strzelała Sandra Słota, a i Nikola Żurawska pozwoliła wykazać się umiejętnościami bramkarce zespołu gości. Worek z bramkami rozwiązał się w 3 min. po trafieniu Kariny Kruk. Po chwili było już 2:0 po golu strzelonym przez Aleksandrę Kucharską. Szybko uzyskane prowadzenie chyba zbytnio rozluźniło wrocławianki, czego efektem był gol kontaktowy zdobyty przez Olivię Kuczek. Podrażnione tym trafieniem zawodniczki 1KS-u szybko odpowiedziały kolejną bramką, a konkretnie uczyniła to Karina Kruk. W tej części meczu trafiła też jeszcze Nikola Żurawska.

Po zmianie stron rozmiary prowadzenia zwiększyła w 22 min. Sandra Słota. W tej odsłonie gra naszych piłkarek nie była już tak płynna jak przed przerwą, co wynikało głównie z dużej ilości zmian przeprowadzanych przez trenera Arkadiusza Domaszewicza. Dzięki nim każda z dziewczyn dostała swoje minuty i wykorzystała je w lepszy lub gorszy sposób. Na kolejnego gola zdobytego przez Nikolę Żurawską czekaliśmy do 33 min. Dziewczyny z Głogówka za swoją ambitną postawę otrzymały nagrodę w postaci bramki zdobytej w 36 min. przez Wiktorię Kurpiel. W ostatniej minucie końcowy rezultat ustaliła Aleksandra Kaczor.

To zwycięstwo sprawiło, że gramy i bawimy się futsal dalej. Nie wiemy kiedy odbędzie się kolejna runda, a nawet kiedy rozlosowane zostaną jej pary. Wiemy natomiast, że do rywalizacji dołącza zespoły grające w ekstralidze futsalu i być może jedna z nich będzie rywalizować ze Ślęzą. Nie ma to jednak większego znaczenia z kim zagra 1KS. Wiemy za to na pewno, że i tym razem Ślęza podejdzie do tego starcia z marszu, bez żadnych dodatkowych przygotowań. To jednak jeszcze melodia przyszłości (pytanie jak długiej ?). Dziś za to cieszymy się z awansu i kolejnego dużego sukcesu naszych piłkarek, bo przecież awans aż do III rundy rozgrywek Pucharu Polski zespołu, który praktycznie na hali nie trenuje i nie występuje w żadnej z futsalowych lig, takim sukcesem jest.

ŚLĘZA WROCŁAW – ROLNIK II B.GŁOGÓWEK 7:2 (4:1)

7:2 Kaczor 40′

Ślęza – Skużybut, Słota, Podkowa, Żurawska, Kruk, Malinowska, Kaczor, Zygadlik, Stępień, Adamiec, Kucharska, Ojdana.
Rolnik II – Religa, Benroth, Globisz, Juchno, Wrzeciono, Giercuszkiewicz, Kuczek, Hlukha, Wottka, Kurpiel.

Sędziowali Jakub Orliński i Kamil Struski oraz jako sędzia czasowy Paweł Małecki.