Ślęza z Rekordem zagra po raz 15.

Sobotni mecz Ślęzy Wrocław z Rekordem Bielsko-Biała będzie piętnastą w historii potyczką obydwu zespołów.

Do pierwszego meczu Ślęzy z Rekordem doszło 18 września 2016 r. w Bielsku-Białej. Po 8. minutach gospodarze po dwóch golach zdobytych przez Dawida Hałata prowadzili już 2:0 i zapowiadało się, że to spotkanie może zakończyć się pogromem wrocławian. Stało się jednak inaczej. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola z rzutu karnego zdobył Mateusz Kluzek, a w drugiej połowie ten sam zawodnik zdołał doprowadzić do wyrównania, a bramkę na wagę zwycięstwa (3:2) dla żółto-czerwonych zdobył Jakub Jakóbczyk.

Rewanżowy mecz odbył się 6 maja 2017 r. w Oławie i zakończył się wynikiem 1:1. Bramki w nim padały w drugiej połowie. Prowadzenie dla Ślęzy uzyskał z rzutu karnego Mateusz Kluzek, a do wyrównania doprowadził Dawid Nagi.

11. listopada 2017 r. Na Niskich Łąkach, 1KS pewnie wygrał 3:0 po golach zdobytych przez Adriana Repskiego, Macieja Firleja i Tobiasza Jarczaka.

Kolejna potyczka obu ekip miała miejsce 9 czerwca 2018 r. w Bielsku-Białej. Zakończyła się ona zwycięstwem Ślęzy 1:0, po golu Dawida Molskiego zdobytym w ostatniej akcji meczu.

Pierwszy raz w kolejnym sezonie obydwa zespoły rywalizowały ze sobą 29 września 2018 r. w Bielsku-Białej. Ślęza objęła w tym meczu prowadzenie już w 8. minucie, po celnym uderzeniu Mateusza Kluzka z rzutu karnego. W 78 min. do wyrównania doprowadził Dawid Ogrocki i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Następna konfrontacja Ślęzy z Rekordem miała miejsce 5 maja 2018 r. we Wrocławiu. Pewnie i wysoko, bo 3:0 zwyciężyli w niej żółto-czerwoni, po golach strzelonych przez Huberta Muszyńskiego, Szymona Lewkota i Marcina Wdowiaka.

W skróconym sezonie 2019/20 do jedynego starcia pomiędzy obydwoma zespołami doszło 22 września 2019 r. we Wrocławiu. 2:1 wygrała w nim Ślęza po golach Kornela Traczyka i Mateusza Stempina i honorowym trafieniu Mateusza Waliczka.

Kolejny raz starcie Rekordu ze Ślęzą miało miejsce 11 listopada 2020 r. w Bielsku-Białej. Rekord po bramce Bartosza Guzdka z 37 min. długo prowadził w tym meczu, bo aż do 88 minuty. Wtedy do wyrównania doprowadził Kornel Traczyk, przez co spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1.

Następny mecz obu ekip miał miejsce 26 maja 2021 r. na Kłokoczycach. Ślęza w tym meczu rozbiła Rekord aż 8:2. Gole dla 1KS-u strzelali Jakub Gil 2, Piotr Stępień 2, Jakub Bohdanowicz, Mateusz Stempin, Afonso i Kornel Traczyk. Bramki dla Rekordu były dziełem Szymona Szymańskiego i Seweryna Caputy.

Konfrontacja Ślęzy z Rekordem, która odbyła się 6 września 2021 r. w Bielsku-Białej, przyniosła pierwsze w historii zwycięstwo „Rekordzistom”. W meczu tym Rekord wygrał 3:0, po dwóch golach Jana Ciućki i jednym Tomasza Nowaka.

Po raz kolejny oba zespoły mierzyły się ze 16 kwietnia 2022 r. we Wrocławiu. Goście już w 1 min. objęli prowadzenie po golu Konrada Karety, ale w 2 min. było już 1:1, po trafieniu Huberta Muszyńskiego. Kolejne, zdobywane już tylko przez żółto-czerwonych bramki kibice obejrzeli po przerwie. Ich autorami byli Lima, Passoni i Vinicius, a mecz zakończył się zwycięstwem 1KS-u 4:1.

Następny mecz Ślęzy z Rekordem odbył się 5 listopada 2022 roku w Bielsku-Białej. Gospodarze wygrali to spotkanie 3:1 po hat tricku Daniela Świderskiego. Jedyne trafienie dla Ślęzy było autorstwa Macieja Tomaszewskiego.

3 czerwca 2023 roku we Wrocławiu, Ślęza prowadziła  do przerwy 1:0 po golu Mikołaja Wawrzyniaka. Mecz zakończył się jednak rezultatem 1:2, bo po przerwie bramki dla gości strzelili Michał Biskup i Daniel Świderski.

Również we Wrocławiu, 23 września 2023 roku,  odbyło się ostatnie jak dotąd starcie obydwu zespołów. Do przerwy po golu Kacpra Kasprzaka prowadził w nim Rekord. Dwa trafienia Kamila Olka  w drugiej połowie dały prowadzenie wrocławianom, ale w samej końcówce po golu Mateusza Pańkowskiego, Rekord doprowadził do remisu 2:2.

Bilans spotkań – 7 zwycięstw Ślęzy, 4 remisy i 3 zwycięstwa Rekordu.
Bramki 31-19 na korzyść Ślęzy.