Co słychać u naszych rywali (2)

Zapraszamy na kolejną porcję informacji z klubów III ligi (grupa 3). Niektóre z nich rozegrały już pierwsze sparingi.

Duży znak zapytania dotyczy Rozwoju Katowice. Z klubem tym pożegnało się już większość zawodników, a pierwszy sparing został odwołany. Coraz głośniej się mówi, o rozwiązaniu drużyny seniorów, co łączyłoby się automatycznie z wycofaniem się z rozgrywek III ligi. Czy tak się stanie? Odpowiedź na to pytanie możemy otrzymać w każdej chwili. Na ewentualne wycofanie się Rozwoju czeka MKS Kluczbork, który zgłasza swą gotowość do gry w III lidze.

Kolejnym piłkarzem, który rozstał się z Ruchem jest Paweł Mandrysz. Klub podpisał za to kontrakty z utalentowanymi juniorami. Ruch wciąż jednak boryka się z dużymi kłopotami (głównie związanymi z koniecznością uregulowania do końca miesiąca zaległości wobec dłużników). W poniedziałek na posiedzeniu rady nadzorczej, ma wybrany zostać nowy prezes klubu. Tymczasem kibice grożą bojkotem klubu, w przypadku gdy tego stanowiska nie obejmie ich kandydat – Szymon Michałek.

Najlepszy w ubiegłym sezonie snajper rezerw Zagłębia Lubin – Eryk Sobków – w nowych rozgrywkach reprezentować będzie barwy Górnika Polkowice.

W nowym sezonie w zespole Gwarka Tarnowskie Góry, nie zobaczymy już Grzegorza Fonfary.

Piłkarz Piasta Żmigród – Filip Kendzia – testowany jest przez opolską Odrę.

Nowym trenerem Miedzi II Legnica został Wojciech Robaszek.

Wraz z zespołem GKS-u Tychy, na obozie przygotowawczym przebywa piłkarz Śląska II Wrocław – Mathieu Scalet.

Do zespołu Polonii Bytom dołączyli – Dawid Krzemień z Ruchu Radzionków, Michał Bedronka z Podhala Nowy Targ i Przemysław Mizgała z Gwarka Tarnowskie Góry.

Przemysław Mycan grający dotąd w Falubazie Zielona Góra, podpisał kontrakt z Elaną Toruń. Wbrew wcześniejszym informacjom, w Falubazie pozostaje Maciej Górecki.

Wisła Kraków testuje zawodnika LZS-u Starowice – Dawida Rudnika.
Wyniki meczów sparingowych

Stal Rzeszów – Ruch Chorzów 0:0
Odra Opole – Ruch Zdzieszowice 1:1
Foto-Higiena Gać – Lechia Dzierżoniów 3:0
Falubaz Zielona Góra – Górnik Polkowice 2:3
MKS Kluczbork – LZS Starowice 3:1