Spokojny i bardzo pewny pucharowy awans

W rozegranym w Solnej meczu 1/32 rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski Ślęza Wrocław wygrała z miejscowym Galikticosem 8:0.

Celem wyjazdu do Solnej był awans do następnej rundy i cel ten został spokojnie osiągnięty. Zgodnie z przewidywaniami skład Ślęzy mocno różnił się od tego z meczów ligowych. W oficjalnym meczu zadebiutowali, wczoraj potwierdzony do 1KS-u – Oskar Małecki oraz dwaj juniorzy – Adam Lasota i Łukasz Sakwa. Większość piłkarzy stanowiących podstawową jedenastkę zagrała po 45 minut, a przeziębiony Jakub Bohdanowicz dostał wolne. Największym zaskoczeniem było jednak pojawienie się między słupkami Jarosława Krawczyka. Po zakończeniu ubiegłego sezonu informowaliśmy o zakończeniu przez niego kariery, ale Jarek postanowił wraz ze sztabem szkoleniowym, że gdy zajedzie potrzeba pomocy drużynie, to będzie do dyspozycji. Dziś nasz doświadczony golkiper nie miał okazji wykazać się swoimi umiejętnościami, bo do interwencji zmuszony został tylko raz, a miało to miejsce w 75 min. Przez resztę czasu stał na przedpolu i przyglądał się jak jego młodsi koledzy grali na połowie rywala, bo właśnie przez 99% trwania tego bardzo jednostronnego meczu właśnie na połowie drużyny z Solnej toczyła się gra.

Złożona z doświadczonych zawodników drużyna Galakticosu grała ambitnie, ale piłkarze Ślęzy nie dość, ze przewyższali gospodarzy umiejętnościami, to byli też dla nich po prostu za szybcy. Podziękować za to możemy miejscowym za grę fair. Nie było w tym spotkaniu żadnych złośliwości i faulów mogących skończyć się kontuzjami, przez co arbiter bardzo rzadko zmuszany był do używania gwizdka. O sytuacjach stworzonych przez Ślęzę i okazjach bramkowych pisać nie będziemy, bo ich lista byłaby bardzo, ale to bardzo długa. Cztery bramki zdobyte do przerwy i tyleż samo po niej. I to niech wystarczy.

GALAKTICOS SOLNA – ŚLĘZA WROCŁAW 0:8 (0:4)