Swój pierwszy mecz piłkarki z Kobierzyc zagrały na Kłokoczycach

W rozegranym w piątek meczu sparingowym żeńskich zespołów, Ślęza II Wrocław wygrała z KP Kobierzyce 7:0.

Choć piszemy o zespole Ślęzy jako o dwójce seniorskiej, jest to w praktyce drużyna złożona z samych juniorek. Część z nich będzie występować w CLJ U17, a pozostałe w IV lidze. I to te drugie (choć oczywiście nie oznacza to, że nie będą grały w CLJ) zagrały w pierwszej połowie z KP Kobierzyce, czyli nowo powstałym żeńskim zespołem, którego trenerką jest Nikola Żurawska. O dziewczynach z Kobierzyc możemy wypowiedzieć się bardzo ciepło. widać po nich było ambicję i zaangażowanie i że gra w piłkę sprawia im frajdę. Niewiele brakowało, by w pierwszej odsłonie strzeliły też przynajmniej jedną bramkę, bo miały kilka okazji, a jedna z nich wręcz musiała si8ę skończyć umieszczeniem piłki w siatce, lecz tak się jednak nie stało. Jedynego gola w tej części meczu strzeliła Ślęza.

Na drugą połowę trener Paweł Arciszewski desygnował dziewczyny z CLJ-tki i obraz tego starcia zmienił się bardzo. Gra toczyła sie już w praktyce tylko na jednej połowie, a że ambitna drużyna z Kobierzyc nie zapakowała do swego bagażu więcej bramek, zawdzięczać może przede wszystkim Natalii Skużybut, która w tej potyczce gościnnie strzegła bramki KP o czyniła to doskonale.

7:0 Kuriata 85′

Ślęza II – I połowa – Gazda, gałka, Berger, Król, Guzek, Sadłowska, Orzechowska, Szram, Kuzmina, Świątek, Janusiewicz
II połowa – Gazda, Jurak, Brzezińska, N.Zonenberg, J.Zonenberg, Rogus, Munzadi, Milos, Butwicka, Kuriata, Gąsiorek