Ze Stalą Brzeg po raz piąty

Sobotni mecz w Brzegu będzie piątą w historii potyczką Ślęzy ze Stalą.

W ostatnich latach Ślęza Wrocław często rozgrywała mecze ze Stalą Brzeg, ale były to tylko potyczki sparingowe. W oficjalnych rozgrywkach obydwa zespoły spotykały się dotąd tylko 4. razy. Pierwszy raz miało to miejsce w III lidze w sezonie 1979/1980. Niestety, nie udało nam się dotrzeć do rezultatów tych spotkań, ale nie były to udane rozgrywki zarówno dla drużyny z Wrocławia jak i tej z Brzegu, które zostały zdegradowane. Ślęza zajęła wtedy 11 miejsce z 24 punktami na koncie, a Stal, która zgromadziła 21 pkt. zajęła 13. miejsce.

Trzeci  mecz obydwie drużyny rozegrały 22 października 2016 roku. Mecz ten mógł się podobać kibicom, bo mogli oni zobaczyć aż 6. strzelonych goli. W pierwszej połowie wrocławianie po bramkach Kornela Traczyka i Patryka Szczebelskiego dwukrotnie obejmowali prowadzenie, a gospodarze po trafieniach Krzysztofa Gancarczyka i Łukasza Żeglenia doprowadzali do wyrównania. Po przerwie to Stal zdobyła pierwszą bramkę (Żegleń), ale w 88 min. wynik spotkania na 3:3 ustalił Maciej Firlej. Oprócz bramek mecz ten obfitował też w dużą ilość żółtych kartek, których arbiter pokazał aż 9 (5 dla Stali i 4 dla Ślęzy).

Ostatnia potyczka zespołów z Wrocławia i Brzegu miała miejsce 31 maja 2017 roku w Oławie. Tym razem kibice zobaczyli tylko jednego gola, a zdobył go w 75 min. Maciej Firlej, dzięki czemu Ślęza wygrała 1:0.