III liga kobiet – Dobrze grający wiosną UKS w niedzielę zawita do Wrocławia

W niedzielę (26 maja) o godz.15 na stadionie „Oławka” przy ul. Na Niskich Łąkach, rozegrany zostanie mecz 15. kolejki rozgrywek III ligi kobiet, pomiędzy Ślęzą Wrocław i UKS-em Bierutów.

 

Czas leczy rany, a sezon trwa dalej. Zapominamy już o meczu z LUKS-em i z pozytywnym nastawieniem oczekujemy na kolejne spotkanie naszych piłkarek, które zmierzą się z bardzo dobrze grającym wiosną zespołem – UKS-u Bierutów.

UKS to doskonale znany nam przeciwnik, bowiem już pięciokrotnie wrocławianki mierzyły się z tym zespołem. Bilans tych spotkań jest korzystny dla Ślęzy, która wygrała 4. mecze i raz zremisowała. Bramki to 13:6 dla 1KS-u.

Ostatnie starcie obu ekip miało miejsce w październiku ubiegłego roku w Bierutowie i zakończyło się zwycięstwem żółto-czerwonych 4:0. Tym razem o tak efektowną wygraną może być naszym piłkarkom o wiele ciężej. UKS wiosną spisuje się bardzo przyzwoicie, o czym świadczy 10 zdobytych już punktów przez ten zespół i zaledwie jedna stracona bramka. Tego gola bierutowianki straciły w Lubinie, w przegranym 0:1 meczu z LUKS-em.

Ta lepsza gra bierutowianek wiosną wynika między innymi z tego, że kadra UKS-u w zimie została poszerzona aż o 6. piłkarek, które jesienią grały jeszcze z wycofanej z rozgrywek Pogoni Oleśnica. Niekwestionowaną liderką zespołu pozostaje jednak Patrycja Foluszczyk, która zdobyła już ponad połowę (17) bramek z dorobku całej drużyny.

Wszystko to świadczy o tym, że możemy spodziewać się trudnej przeprawy w potyczce z UKS-em, ale znamy też wartość naszej drużyny i umiejętności jej piłkarek i wierzymy, że sobie w tym starciu poradzą.

Serdecznie zapraszamy kibiców na to ciekawie zapowiadające się spotkanie, które sędziować będzie Aneta Bargiel.