IV Liga Kobiet – Ślęza II bezlitosna dla Moto-Jelcza

W meczu 4. kolejki rozgrywek IV Ligi Kobiet, Ślęza II Wrocław wygrała z Moto-Jelczem Oława 11:0.

Po tym jak Moto-Jelcz w dwóch ostatnich meczach zremisował z bardzo silnymi zespołami Chrobrego Głogów i UKS-u Bierutów, spodziewaliśmy się, że w niedzielny wieczór drugą drużynę Ślęzy czeka trudna przeprawa. Nic takiego miejsca jednak nie miało, bo w bardzo jednostronnym meczu, młodziutki zespół 1KS-u nie miał litości dla ambitnej drużyny z Oławy, gromiąc ją w dwucyfrowym stosunku. Ślęza zdobyła 11. bramek, a spokojnie mogła ten bilans podwoić, bo sytuacji ku temu nie brakowało. Kilka trafień naszych piłkarek było przedniej urody, jak choćby te Zuzanny Dobies, Juli Kwocz, Julii Ciesielskiej i Oliwii Szewczyk. Piłkarki z Oławy starały się bardzo, ale w całym meczu miały tylko jedną dogodną okazję do strzelenia bramki, lecz w sytuacji sam na sam górą była Dominika Drucks.

Z wartych odnotowania wydarzeń trzeba jeszcze wspomnieć o tym z 51. minuty. Wtedy na boisku pojawiła się po bardzo długiej przerwie spowodowanej kontuzją, najdłużej reprezentująca barwy Ślęzy piłkarka (choć licząca zaledwie 17 lat) – Zuzanna Frączkiewicz.

ŚLĘZA II WROCŁAW – MOTO-JELCZ OŁAWA 11:0 (6:0)