Kolorowy remis w Gaci

W rozegranym w Gaci meczu 10. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3), Ślęza Wrocław zremisowała z miejscową Foto-Higieną 2:2.

Ileż to razy słyszeliśmy, że 2:0 to bardzo niebezpieczny wynik. Dziś niestety byliśmy świadkami potwierdzenia tej piłkarskiej prawdy. Ślęza jechała do Gaci w roli faworyta, jednak jechała w bardzo mocno osłabionym składzie. Zabrakło w nim z różnych względów Roberta Pisarczuka, Piotra Stępnia, Piotra Kotyli i Damiana Szydziaka. Mimo to mieliśmy nadzieję, że te kadrowe braki, nie przeszkodzą żółto-czerwonym w zdobyciu kompletu punktów. Tak się jednak nie stało.

W meczu toczonym na trudnym boisku piłkarskich fajerwerków nie było wiele, za to emocji aż nadto. Ślęza dobrze rozpoczęła to spotkanie, bo już w 12 min. po podaniu Mateusza Kluzka, gola strzelił Tomasz Dyr. Po objęciu prowadzenia wrocławianie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, a jedynym zagrożeniem jakie stworzyli miejscowi było niecelne uderzenie głową Marcina Wdowiaka. W 23 min. przed znakomitą okazją na zdobycie gola stanął Jakub Gil, lecz niestety piłka po jego strzale, odbiła się jeszcze od nogi obrońcy i przeleciała nad poprzeczką. Przez kolejne minuty gra toczyła się głównie w środku pola, a obie drużyny z rzadka stwarzały sobie jakiekolwiek sytuacje. Zmieniło się to w końcówce pierwszej połowy. W 41 min. niecelnie uderzył Kluzek, a minutę potem, Wdowiak sfaulował w polu karnym Kornela Traczyka. Rzut karny skutecznie wykonał Kluzek. Ten sam piłkarz jeszcze w 45 min. sprawdził umiejętności Damiana Jaroszewskiego.

Po pierwszej, dobrej w wykonaniu wrocławian połowie, z optymizmem czekaliśmy na drugą odsłonę tego meczu. Niestety, już w 47 min. wszystko posypało się nam jak domek z kart. Stało się to za sprawą drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki, jaką otrzymał Filip Olejniczak. Brak reżysera gry zespołu (zwłaszcza przy absencji Pisarczuka) okazał się jednym z powodów tego, że 1KS nie wygrał tego starcia. Grający w przewadze liczebnej gospodarze zwietrzyli swoją szansę i zaczęli atakować. Niecelnie w 48 min. uderzył Tobiasz Jarczak, ale w 51 min. było już tylko 1:2, po trafieniu Macieja Matusika. W 58 min. siły obu zespołów się wyrównały, gdy po drugiej żółtej kartce, boisko opuścił Andrzej Korytek. Od tego momentu zaczęła się wymiana ciosów, która rozgrzała kibiców. W 59 min. Jaroszewski poradził sobie z uderzeniem Macieja Tomaszewskiego, a już po chwili podobnie po drugiej stronie boiska uczynił Piotr Zabielski, broniąc groźny strzał Iegora Tarnova. W 67 min. Hubert Muszyński zbyt lekko uderzył głową, by zaskoczyć bramkarza gospodarzy, a w rewanżu niecelnie przymierzył z rzutu wolnego Jarczak. Trwała zażarta walka, czego konsekwencją była bardzo duża ilość kartek, jakimi upominał piłkarzy arbiter. W 71 min. po dośrodkowaniu Dyra, centymetrów zabrakło Krzysztofowi Bialikowi, by sięgnął piłkę i umieścił ją w bramce. W 73 min. z rzutu wolnego mocno uderzył Tarnov. Zabielski zdołał odbić piłkę przed siebie, a najbliżej jej znalazł się Jarczak i było już 2:2. Obie drużyny miały jeszcze swoje okazje, ale wynik nie uległ już zmianie. My możemy żałować szczególnie tych, które miał debiutujący dziś w ligowym meczu Mikołaj Wawrzyniak. Junior Ślęzy będąc w doskonałej pozycji do strzału, nieczysto trafił w piłkę, a w 89 min. po jego soczystym uderzeniu, futbolówka obiła słupek. Dodajmy jeszcze, że Ślęza kończyła mecz w dziewiątkę, bo już w doliczonym czasie, drugie żółto ujrzał Tomaszewski.

FOTO-HIGIENA GAĆ – ŚLĘZA WROCŁAW 2:2 (0:2)