Podsumowanie 11. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

Cztery zwycięstwa gospodarzy, jedno gości i trzy remisy, to bilans 11. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3).

Tak jak wyrównane są w tym sezonie rozgrywki III ligi nie było od dawna. Dość powiedzieć, że przewaga lidera nad zespołem zajmującym 13. miejsce to zaledwie 7 pkt. Po 10. kolejkach spędzonych na fotelu lidera, zdetronizowany został Śląsk II Wrocław. Jego miejsce zajął Pniówek 74 Pawłowice, który jest też jedynym zespołem, który nie przegrał jeszcze u siebie. Pierwsze w sezonie zwycięstwo odniosły rezerwy Zagłębia Lubin, a na takie wciąż czeka LZS Starowice Dolne. Bez wyjazdowej wygranej pozostaje pięć drużyn, które też plasują się na pięciu ostatnich miejscach w tabeli. W 11. kolejce piłkarze zaimponowali skutecznością, zdobywając 34. bramki, co daje bardzo dobrą średnią, 3,77 gola na mecz. Po tym jak swój mecz w II lidze przegrała Skra Częstochowa, wirtualna strefa spadkowa w lidze III, nadal obejmuje 4. ostatnie miejsca w tabeli.

ZAGŁĘBIE II LUBIN – GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 4:0
Długo trwało oczekiwanie, aż rezerwy Zagłębia zaskoczą i odniosą pierwsze zwycięstwo. Lubinianie zdeklasowali Gwarka, a wszystkie gole w tym meczu strzelili jeszcze przed przerwą.

FOTO-HIGIENA GAĆ – GÓRNIK II ZABRZE 3:3
Duży wpływ na końcowy rezultat miała czerwona kartka, jaką piłkarz Górnika otrzymał w 75 minucie, gdy jego zespól prowadził różnicą dwóch bramek. Gospodarze wykorzystali liczebną przewagę i zdołali uratować remis.

LZS STAROWICE DOLNE – STAL BRZEG 1:1
Wynik, który nie satysfakcjonuje żadnego z zespołów. Gospodarzy, bo wciąż jeszcze nie wygrali, a gości, którzy co prawda przerwali serię pięciu z rzędu porażek, ale nie jechali do Starowic po to by zdobyć tylko punkt.

RUCH CHORZÓW – RUCH ZDZIESZOWICE 2:2
Gdy w 55 min. bramkarz miejscowych ukarany został czerwoną kartką, a chwilę potem goście prowadzili już 2:0, nikt chyba nie przypuszczał, że wypuszczą oni zwycięstwo z rąk. Tak się jednak stało, bo mimo liczebnego osłabienia, gospodarze zdołali odrobić straty.

PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE – MIEDŹ II LEGNICA 5:2
Pięć bramek (w tym trzy Caniboła), świetna gra i Pniówek został liderem, kończąc przy tym serię siedmiu meczów bez porażki, rezerw Miedzi.

REKORD BIELSKO-BIAŁA – PIAST ŻMIGRÓD 1:0
Gospodarze gola na wagę zwycięstwa zdobyli w 89 minucie, dzięki czemu wskoczyli do szerokiej czołówki. Tymczasem sytuacja Piasta staje się bardzo nieciekawa.

LECHIA ZIELONA GÓRA – ROW 1964 RYBNIK 2:1
Rewelacyjny beniaminek dzięki temu zwycięstwu jest już czwarty w tabeli. A w Rybniku można już głośno mówić o kryzysie, bo nie może być inaczej gdy zespól przegrywa czwarty mecz z rzędu.

POLONIA BYTOM – ŚLĄSK II WROCŁAW 2:0
Gol zdobyty w 3 min. ustawił to spotkanie. Potem gospodarze dołożyli jeszcze jedno trafienie, przez co o Śląsku II możemy już mówić jako o byłym liderze.

ŚLĘZA WROCŁAW – MKS KLUCZBORK 2:3