Podsumowanie 32. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

5. zwycięstw gospodarzy, 3. gości i 1. remis, to bilans 32. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

Po 32. kolejce do grona spadkowiczów dołączyły zespoły Ruchu Radzionków i Agroplonu Głuszyna. Mimo zwycięstwa, w arcytrudnej sytuacji znajduje się Warta Gorzów Wlkp. O to, by nie zająć ostatniego spadkowego miejsca toczy się rywalizacja pomiędzy MKS-em Kluczbork, Stalą Brzeg i Foto-Higieną Gać. Obecnie w najtrudniejszym położeniu jest ta ostatnia drużyna. Jeśli chodzi o skuteczność, to była ona w tej kolejce przyzwoita, bowiem zdobyto 28 bramek (3,11) na mecz.

PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE – STILON GORZÓW WLKP. 1:1
Niewiele brakowało by Stilon w swoim przedostatnim w III lidze (przynajmniej na rok) wyjazdowym meczu odniósł zwycięstwo. Tak się jednak nie stało, bowiem w 81 minucie gospodarze zdołali wyrównać.

PIAST ŻMIGRÓD – ZAGŁĘBIE II LUBIN 2:1
Dobry mecz i zasłużone zwycięstwo miejscowych.

FOTO-HIGIENA GAĆ – GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 1:3
Katastrofa w Gaci, bo jakże inaczej można określić mecz, w którym miejscowi grali od 28 minuty (przy stanie1:2) z liczebną przewagą, a mimo to nie zdobyli choćby punktu, co może się dla nich bardzo źle skończyć. Swoją drogą, to już nie pierwszy raz, gdy Foto-Higiena przegrywa grając z przewagą jednego zawodnika. Tak też było w meczach z Piastem Żmigród i Ślęzą Wrocław.

MKS KLUCZBORK – REKORD BIELSKO-BIAŁA 1:0
Jedyny gol zdobyty w tym meczu, może okazać się dla MKS-u, golem na wagę złota.

AGROPLON GŁUSZYNA – STAL BRZEG 0:4
Stal uciekła ze strefy spadkowej, a Agroplon został po tym meczu już definitywnie zdegradowany. Trudno jednak by było inaczej, kiedy beniaminek w 3. kolejnych spotkaniach traci aż 13. bramek.

WARTA GORZÓW WLKP. – MIEDŹ II LEGNICA 2:1
Warta w 5. ostatnich kolejkach zdobyła 13 pkt, ale ten bardzo dobry finisz rozgrywek w wykonaniu gorzowian, może się okazać spóźnionym. tymczasem rezerwy Miedzi przegrały 4. mecz z rzędu i choć realnie jest to mało prawdopodobne, wciąż nie mogą być pewne utrzymania.

GÓRNIK POLKOWICE – RUCH ZDZIESZOWICE 2:0
Już drugoligowy Górnik wygrał po golach zdobytych w II połowie meczu.

GÓRNIK II ZABRZE – LECHIA DZIERŻONIÓW 7:0
Pierwsze w tym roku zwycięstwo rezerw Górnika w domowym meczu. Pierwsze, ale za to jakie efektowne.

RUCH RADZIONKÓW – ŚLĘZA WROCŁAW 0:2