Ślęza gotowa do inauguracji nowego sezonu

Ślęza Wrocław przystępuje do 76. sezonu w swojej historii.

 
Historia piłkarskiego zespoły Ślęzy obfitowała we wzloty i upadki. Przypomnijmy, że 1KS przez 11. sezonów występował na zapleczu ekstraklasy, ale też potrafił z hukiem spaść do A-klasy. Zaczynający się w sobotę sezon, będzie 10-tym z rzędu, w którym 1KS rywalizować będzie w III lidze, a jednocześnie 11-tym z rzędu sezonem, gdy trenerem Żółto-Czerwonych jest Grzegorz Kowalski.

Przygotowania do nowych rozgrywek Ślęza rozpoczęła z początkiem lipca, a odbywały się one na własnym obiekcie 1KS-u. W początkowej fazie przygotowań w treningach brało blisko 40-stu zawodników. Oprócz tych z kadry z poprzedniego sezonu, sztab szkoleniowy przyglądał się też tym zawodnikom, którzy wiosnę spędzili na wypożyczeniach do innych klubów, a także dużej grupie kandydatów do reprezentowania żółto-czerwonych barw. W gronie trenujących zabrakło trzech piłkarzy, którzy pożegnali się ze Ślęzą i w nowym sezonie występować będą na wyższych poziomach rozgrywkowych. Jakub Gil został wypożyczony do pierwszoligowej Puszczy Niepołomice, a na drugoligowych boiskach występować będą Filip Olejniczak (Śląsk II Wrocław) i Tomasz Dyr (Ruch Chorzów).

Zdecydowana większość zawodników reprezentujących barwy Ślęzy w minionym sezonie, pozostała w zespole. Pojawiły się też nowe twarze, choć w przypadku powracającego po roku do 1KS-u, Adriana Niewiadomskiego, trudno zastosować takie określenie. Oprócz Adriana do zespoły dołączyli Brazylijczyk Lima i młody bramkarz Jakub Wąsowski. To nie wszyscy jeszcze nowi piłkarze, którzy reprezentować będą barwy 1KS-u, bowiem jest jeszcze kilku, którzy już w praktyce są zawodnikami Ślęzy, a ich nazwiska przedstawimy już niebawem, gdy tylko zostaną już oficjalnie potwierdzeni do gry w najstarszym wrocławskim klubie.

Podczas okresu przygotowawczego Ślęza rozegrała 6. spotkań sparingowych. Ich wyniki są sprawą drugorzędną, ale z kronikarskiego obowiązku je przypominamy :

Stal Brzeg (III liga) – Ślęza 2:2
MKS Kluczbork (III liga) – Ślęza 2:5
Lech II Poznań (II liga) – Ślęza 1:4
Śląsk II Wrocław (II liga) – Ślęza 6:3
Ślęza – WKS Wierzbice (IV liga) 3:1
Ślęza – Sokół Marcinkowice (IV liga) 6:1

Jak widać wyniki meczów sparingowych były różne, ale tak naprawdę dyspozycję naszych piłkarzy zweryfikuje liga, która zapowiada się bardzo ciekawie. Ślęza, oprócz Polonii Bytom i dream temu z Goczałkowic Zdroju, wymieniana jest w gronie faworytów do awansu. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że o awans będzie niezwykle trudno. Z drugiej strony patrząc, 10. sezonów w III lidze to bardzo dużo i może już wystarczy.

Podobnie jak w poprzednim sezonie, także i w tym nowym, Ślęza występować będzie na trzech frontach. Oprócz zmagań ligowych, 1KS bronić też będzie pucharowych trofeów, zarówno strefy wrocławskiej, jak też i całego regionu. Ślęza ponownie też zagra w Fortuna Pucharze Polski, a wszyscy już z niecierpliwością czekamy na rywala, którego wyłoni losowanie.

Mamy nadzieję, że w rozpoczynające się w sobotą rozgrywki będą przebiegały bez przeszkód i że kibice będą mogli przez cały sezon zajmować miejsca na trybunach. Ślęza rozpocznie zmagania od wyjazdowego meczu w Goczałkowicach Zdroju, a pierwszy mecz we Wrocławiu rozegra 14. sierpnia. Już teraz na to spotkanie, jak też na wszystkie pozostałe, które rozgrywane będą w Centrum Piłkarskim Ślęza Wrocław – #Kłokoczyce, serdecznie zapraszamy fanów dobrego i widowiskowego futbolu, bo taki prezentowała i jesteśmy też pewni, że będzie prezentować Ślęza Wrocław.