Dolny Śląsk zwycięzcą UEFA Regions Cup 2019!

W rozegranym w Burghausen finałowym meczu UEFA Regions Cup reprezentacja Dolnego Śląska pokonała gospodarzy imprezy ekipę Bawarii 3:2.

Czterech piłkarzy wrocławskiej Ślęzy: Adrian Niewiadomski, Kornel Traczyk, Jakub Bohdanowicz i Maciej Tomaszewski rozpoczęło od pierwszej minuty finałowe spotkanie UEFA Regions Cup reprezentacji Dolnego Śląska i Bawarii. W pierwszym kwadransie finału poza niecelnymi strzałami Kornela Traczyka i dwukrotnie z drugiej strony boiska Franza Fischera nie oglądaliśmy wielu sytuacji w obu szesnastkach. W 17. minucie gracze z Bawarii mogli prowadzić 1:0, ale Sebastian Fries zmarnował dogodną okazję. Dziesięć minut później z dobrej strony pokazał się strzegący bramki Polaków Jarosław Krawczyk, który obronił uderzenie Fischera. W 34. minucie po rzucie rożnym dla gospodarzy prowadzący to spotkanie Sebastian Colţescu (Rumunia) dopatrzył się faulu Marcina Buryło na Friesie, dyktując rzut karny dla Niemców. Jego skutecznym egzekutorem okazał się Ugur Türk i rywale prowadzili 1:0. W 40. minucie kibice przybyli na ten pojedynek byli świadkami kolejnej jedenastki, tym razem jednak dla Polski. W szesnastce miejscowych faulowany był Traczyk, piłkę na wapnie ustawił sobie Mateusz Jaros i choć jego strzał obronił niemiecki bramkarz, to po chwili zawodnik reprezentujący na co dzień barwy Piasta Żmigród dobił skutecznie swoje uderzenie doprowadzając do remisu. Niedługo potem mogliśmy wyjść na prowadzenie, kiedy bardzo ładny strzał z dystansu Grzegorza Borowego w jeszcze lepszy sposób obronił golkiper ekipy z Bawarii.

Tuż po wznowieniu gry po przerwie w polu karnym bawarczyków faulowany był Jaros i mieliśmy trzeci w tym spotkaniu, a drugi dla Polaków rzut karny. Skutecznie wykonał go tym razem Traczyk wyprowadzając tym samym reprezentację Dolnego Śląska na prowadzenie! Kilka chwil potem bardzo gorąco było w naszym polu karnym, kiedy futbolówka po uderzeniu Takahary trafiła w słupek. W kolejnych minutach rywale za wszelką cenę próbowali doprowadzić do remisu. W 65. minucie dobrej okazji dla bawarczyków nie wykorzystał Fischer, a potem dwukrotnie bramce Krawczyka zagroził Takahara. Od 70. minuty gospodarze musieli sobie radzić w dziesiątkę, kiedy to drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną ukarany został Krauz. W 73. minucie mogło być 3:1 dla reprezentacji Dolnego Śląska, ale bramkarz rywali uprzedził będącego na dobrej pozycji Traczyka. Siedem minut później Kornel przewracany był w polu karnym rywali i po kolejnym rzucie karnym Jakub Bohdanowicz podwyższył prowadzenie naszej drużyny! W 84. minucie Krawczyk bardzo ładnie obronił strzał jednego z przeciwników, a w samej końcówce okazji dla naszego zespołu nie wykorzystał jeszcze wprowadzony po przerwie Bońkowski. Ale to nie koniec emocji. W 90. minucie sędzia podyktował kolejną jedenastkę w tym spotkaniu, tym razem dla reprezentacji Niemiec. Skutecznie egzekwował ją Ekin.

Ostatecznie po emocjonującej końcówce mecz ten zakończył się zwycięstwem ekipy z Dolnego Śląska, która zdobyła tym samym Puchar UEFA Regions Cup 2019!

BAWARIA – DOLNY ŚLĄSK 2:3

1:0 Türk (34′ – karny)

1:1 Jaros (41′)

1:2 Traczyk (47′ – karny)

1:3 Bohdanowicz (80′ – karny)

2:3 Ekin (90′ – karny)

Dolny Śląsk: Krawczyk – Borowy (54′ Bońkowski), Niewiadomski, Pożarycki, Słonecki, Traczyk (87′ Niemienionek), Bohdanowicz, Buryło (62′ Repski), Jaros, Caliński, Tomaszewski

Żółta kartka: Niewiadomski