Piłkarki Ślęzy zagrają z KA 4 resPect Krobia

W sobotę (31 lipca) o godz.17, w Centrum Piłkarskim Ślęza Wrocław – #Kłokoczyce, rozegrany zostanie mecz sparingowy pomiędzy żeńskimi zespołami Ślęzy Wrocław i KA 4 resPect Krobia.

 
Można by rzec, że sparingowe mecze Ślęzy z zespołem z Krobi stanowią już stały element w okresach przygotowawczych, czy to do nowego sezonu, czy też do rundy wiosennej, bowiem obydwa kluby spotykają się ze sobą bardzo regularnie. Choć zawsze były to tylko spotkania towarzyskie, to stały one na dobrym poziomie, a w ostatnim z nich, rozegranym w marcu we Wrocławiu, mecz zakończył się rezultatem 2:2.

Ślęza i KA 4 resPect to zespoły, można by rzec, podążające podobną drogą. Oba kluby w skróconym sezonie 2019/20 zajęły 2. miejsca w swoich grupach III ligi, i oba też awansowały do zreformowanej III ligi makroregionalnej i w debiucie w tych rozgrywkach spisały się bardzo dobrze. Drużyna z Krobi w grupie 2. zajęła miejsce 2, a Ślęza w grupie 3. uplasowała się na pozycji 3.

Ślęza w swoim pierwszym meczu sparingowym, przegrała w Wodzisławiu Śl. z pierwszoligowym SWD 1:3, grając bez wielu podstawowych piłkarek. W sobotę kilka z nich, choć jeszcze nie wszystkie, na boisku się już pojawią.

Choć to tylko mecz sparingowy, to zapowiada się on ciekawie i warto go zobaczyć z trybun. Serdecznie zapraszamy kibiców.