Pucharowy półfinał w środę w Gaci

W środę (14 kwietnia) o godz.17 w Gaci, rozegrany zostanie mecz 1/2 finału rozgrywek okręgowego Pucharu Polski, pomiędzy Ślęzą Wrocław i miejscową Foto-Higieną.

 
Dwa razy w przeciągu trzech tygodni Ślęza zmierzy się z Foto-Higieną. W środę dojdzie do starcia pucharowego tych zespołów, a 5. maja we Wrocławiu dojdzie do potyczki ligowej.

Foto-Higiena to zespół, z którym Ślęza na przestrzeni ostatnich lat spotykała się regularnie, zarówno w rozgrywkach ligowych, jak też i zmaganiach pucharowych. Dziś z racji jutrzejszego meczu bliżej przyjrzyjmy się tym drugim. W XXI wieku do takich starć doszło czterokrotnie, a co ciekawe, wszystkie one miały miejsce w Gaci. W pierwszym z nich w kwietniu 2009 roku czwartoligowa wówczas Ślęza wygrała z występującą w klasie okręgowej Foto-Higieną 3:0, a był to mecz 1/8 finału. Kolejne pojedynki odbywały się rok po roku. 13 maja 2015 r. w Gaci rozegranych został finał okręgowych zmagań. Ślęza już po 22 min. prowadziła 2:0 po bramkach Jakuba Jakóbczyka i Grzegorza Rajtera. W samej końcówce gospodarze po trafieniach Łukasza Kucyniaka i Grzegorza Dorobka doprowadzili do remisu, a o tym, że trofeum przypadło żółto-czerwonym zadecydowały rzuty karne. Rok później, w maju Ślęza z Foto-Higieną zmierzyły się w półfinale. Gole strzelone przez Damiana Celucha i Mateusza Kluzka sprawiły, że to 1KS wygrywając 2:0 awansował do finału. Do ostatniego pucharowego starcia środowych rywali doszło w marcu 2017 r. Ćwierćfinałowy mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a rzuty karne tym razem lepiej wykonywali miejscowi, którzy w kolejnych meczach poradzili sobie jeszcze z Polonią Trzebnica i w finale z Piastem Żmigród, dzięki czemu odnotowali największy sukces w swojej historii.

Minęły cztery lata i Ślęza z Foto-Higieną znów zmierzą się w pucharowym meczu, którego stawką będzie awans do finału. Faworytem tego meczu są wrocławianie, bowiem to oni zdecydowanie lepiej spisują się w ligowych rozgrywkach zajmując obecnie 3.miejsce w tabeli. Foto-Higiena tymczasem toczy dramatyczny bój o zachowanie trzecioligowego bytu, bowiem plasuje się na spadkowej, 17-stej pozycji, ze stratą 3 pkt. do bezpiecznego miejsca. Rundę wiosenną gospodarze półfinałowej potyczki rozpoczęli fatalnie, zdobywając tylko punkt w pierwszych 5. meczach. Nastroje w Gaci poprawił dopiero ostatni, wygrany 1:0 mecz w Kluczborku.

Foto-Higiena podbudowana sobotnim zwycięstwem, z pewnością będzie chciał pójść za ciosem i wyeliminować Ślęzę. Gospodarze na pewno nie będą szczędzić sił, tym bardziej, że w najbliżej ligowej kolejce pauzują. Inaczej wygląda sytuacja w drużynie Ślęzy. Nasi piłkarze w sobotę rozegrali bardzo intensywny bój w Chorzowie, a w sobotę czeka ich trudne starcie z dobrze grającą wiosną Wartą Gorzów Wlkp. Sytuacja jest zatem niełatwa, ale już niejednokrotnie w takich Ślęza się znajdowała, i wierzymy, że i tym razem sobie z takową poradzi. Nie ukrywamy, że marzy nam się, żeby tak samo jak w poprzednim, tak i w tym sezonie 1KS wzbogacił gablotę z trofeami o kolejne puchary. Z nadzieją, że kolejny krok ku temu zrobiony zostanie w środę, udajemy się do Gaci.

Sędzią półfinałowego starcia będzie Paweł Kucharczyk (KS Wrocław)

Z meczu w Gaci przeprowadzimy relację tekstową, do której śledzenia zapraszamy.

Droga obydwu zespołów do półfinału :

I runda – wolny los

1/32 finału

Świteź Wiązów (A klasa) – Foto-Higiena 1:8 (bramki Gałaszewski 2, Rokosz 2, Nahrebecki, Bąk, Bujakiewicz, Hawryło)
Lider Borów (A klasa) – Ślęza 0:13 (Traczyk 3, Stępień 2, Telatyński 2, Stempin 2, Szydziak, Bialik, Pisarczuk, Guilherme)

1/16 finału

Widawa Bierutów (A klasa) – Foto-Higiena 2:5 (Przybylski 3, Rokosz, Orzechowski)
Skra Wojnowice (B klasa) – Ślęza 0:21 (Stępień 6, Krukowski 5, Wawrzyniak 4, Marciniak, Kluzek, Telatyński, Traczyk i dwa gole samobójcze)

1/8 finału

WKS Wierzbice (kl. okręgowa) – Foto-Higiena 0:3 (Jarczak, Gałaszewski, Przybylski)
Śląsk Wrocław (CLJ) – Ślęza 2:2 (Guilherme, Stępień) karne 1:4

1/4 finału

Mechanik Brzezina (IV liga) – Foto-Higiena 1:1 (Hawryło) karne 4:5
MKP Wołów (IV liga) – Ślęza 0:8 (Stępień 5, Wawrzyniak, Stempin, Muszyński)