Szymon Skrzypczak: „Każdy wychodzi na boisko, żeby wygrać”

Przed środowym meczem I rundy Fortuna Polski z Chojniczanką Chojnice rozmawiamy z piłkarzem tejże drużyny Szymonem Skrzypczakiem.

 

Jesteście na półmetku rundy jesiennej w czołówce drugoligowej tabeli. Powrót po dwóch sezonach na zaplecze Ekstraklasy to Wasz główny cel na ten sezon?

Dokładnie, cel w klubie jest jasno określony i dążymy do tego żeby go zrealizować.

W sezonie 2020/21 dotarliście do ćwierćfinału Pucharu Polski. Co chcielibyście osiągnąć w obecnej edycji?

Do Pucharu Polski podchodzimy bardzo poważnie tak jak w zeszłorocznej edycji, choć wiadomo, że rządzi się on swoimi prawami i jest to okazja do rywalizacji zespołów na różnych poziomach rozgrywkowych.

Waszym rywalem w pierwszej rundzie będzie III – ligowa Ślęza Wrocław. Jak oceniasz tę ekipę?

Jest to zgrana drużyna z górnej części tabeli III ligi z atutem własnego boiska. My za to będziemy musieli się zmierzyć i szybko przestawić z boiska naturalnego na sztuczne, bo na takim zagramy ten pojedynek.

Często w spotkaniach pucharowych zdarza się tak, że zespoły występujące w niższych ligach bardzo mocno mobilizują się na takie mecze, co daje im w ostatecznym rozrachunku awans do kolejnej rundy. Nie boisz się, że zabraknie Wam trochę koncentracji przed tym pojedynkiem?

Każdy wychodzi na boisko żeby wygrać i tak też my do tego podchodzimy do tego spotkania. Jeśli chodzi o naszego najbliższego przeciwnika podejdziemy do tego meczu pewnie, ale jednocześnie nie lekceważąc rywala.

Zarówno Chojniczanka jak i Ślęza strzelają w swoich ligach sporo goli. Myślisz, że będąc faworytem środowego pojedynku zagracie równie ofensywny futbol jak ten w lidze?

Jeśli chodzi o ilość zdobywanych goli przez obydwie ekipy to na pewno jest na plus dla kibiców. Na pewno padną bramki w tym spotkaniu ponieważ jest to puchar i nie ma remisu więc życzyłbym sobie żeby to przeciwnik tych błędów popełnił więcej, żebyśmy to my wyszli z tej rywalizacji obronną ręką i awansowali dalej.

 

fot. Krzysztof Porębski / PressFocus
Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA